0
K pokladně

Velikonoční sušenky

Velikonoční sušenky

Délka přípravy

Do dvou hodin

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

Postup přípravy

1. Sladká odměna (nejen) pro koledníky

Upečte si tyto vláčné a jemné velikonoční sušenky z poctivých surovin. Jemné máslové těsto skvěle doplní kyselá rybízová, či malinová marmeláda. Hodí se nejen na velikonoční stůl, ale třeba i pro koledníky.

2. 1. krok

Nejprve si opatrně oddělte vaječné žloutky od bílků. Bílky v tomto receptu potřebovat nebudete, tak je dejte do chladničky a využijte v jiném receptu.

3. 2. krok

Na jemném struhadle nastrouhejte žlutou část kůry z poloviny důkladně omytého citronu. Do mísy nasypte nejdříve sypké suroviny-mouku, cukr a vanilkový cukr. Společně je promíchejte. Nyní přidejte do mísy nakrájené studené máslo, žloutky a nastrouhanou kůru z citronu. Teď klidně použijte ruce a vše společně zpracujte v hladké kompaktní těsto nebo hnětacím hákem v robotu.

4. 3. krok

Kompaktní těsto teď zabalte do potravinářské folie a dejte nejlépe přes noc do chladničky. 

5. 4. krok

Připravte si vál, hladkou mouku, vykrajovátka, váleček, 2 plechy a pečící papír. Troubu si předehřejte na 180 stupňů. 

Na pomoučeném válu si ještě jednou těsto rukama pořádně zpracujte, aby se dalo pohodlně vyválet. Vál a válečky důkladně posypte hladkou moukou, těsto rozdělte na 2 poloviny a vyválejte ho na placku asi 2-3 mm tenkou.

6. 5. krok

Nyní si vezměte vykrajovátko ve tvaru vajíčka a vytvořte jednotlivé velikonoční sušenky. Do nich pak malými vykrajovátky s dětmi udělejte další jarní vzory. Sušenky pokládejte na pečící papír na plechu a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 5 minut.

7. 6. krok

Hotové sušenky nechte zchladnout a pak je můžete marmeládou slepovat k sobě nebo marmeládu servírovat zvlášť a do ní můžete sušenky namáčet. Nakonec je pocukrujte moučkovým cukrem.

8. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů. Členství je pro vás ZDARMA, tak se přihlaste do klubu Benjamínek už dnes.

Nakupte potřebné ingredience