Vaříme s dětmi pro dětmi: lentilkové sušenky

Vaříme s dětmi pro dětmi: lentilkové sušenky

Délka přípravy

Do půl hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. Seriál - vaříme s dětmi pro děti

Nápadité a nenáročné recepty, které zvládne ukuchtit i prvňáček – stačí, když mu trochu pomůžete. Seriál receptů Vaříme s dětmi pro děti vznikl pro členy dětského klubu Benjamínek, aby jim dodal hravou kulinářskou inspiraci. Zavolejte svého malého asistenta a hurá do díla!

2. Vyšleháme krém

Nejprve důkladně vyšlehejte povolené máslo s cukrem krupicí a vanilkovým cukrem. Vznikne nadýchaný bílý krém. 

3. Přidáme vejce

Asi po 5 minutách šlehání do krému vyklepněte vejce a znovu šlehejte, dokud se vše nepropojí.

4. Čas na sypké suroviny

Mezitím řekněte svému malému asistentovi, aby v misce smíchal připravenou hladkou mouku, kukuřičný škrob, prášek do pečiva a sůl – a vše pečlivě promíchal. Pak vše krátce zašlehejte do máslové směsi.

5. Vložíme lentilky

Čas vzít vařečku a pozvolna vmíchat do těsta část lentilek. Váš kuchtík junior se tohoto úkolu jistě rád chopíjen dohlédněte na to, aby mu část lentilek zbyla i na později. Budete snimi totiž zdobit sušenky.

6. Vyválíme těsto

Těsto rozdělte napůl a z každé poloviny vytvořte váleček o průměru asi 3 cm. Oba válečky zabalte do potravinové fólie a dejte asi na 60 minut ztuhnout do chladničky. 

 

7. Tvarujeme a zdobíme

Válečky těsta vyndejte z chladničky, rozbalte a nakrájejte asi na centimetrové placičky. Ty pak vyskládejte na plech s pečicím papírem. Nechte svého raubíře, ať do povrchu každé sušenky vtlačí ještě pár lentilek na ozdobu.

8. Finišujeme a jdeme péct

Horkovzdušnou troubu předehřejte na 180 stupňů. Sušenky pečte asi 20 minut, dokud jim nezezlátnou okraje. Pak je nechte zchladnout na drátěné mřížce a můžete mlsat.

9. Více inspirace, slev a výhod v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro miminka a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět až 5 % ceny každé objednávky. Členství je ZDARMA a přihlásit se můžete kliknutím zde.

Ingredience

200 g Cukr krupice
1 balení Vanilkový cukr
150 g Máslo
1 ks Vejce
240 g Hladká mouka
20 g Kukuřičný škrob
1 lžička Kypřící prášek
1 špetka Sůl
1 balení Lentilky