0
K pokladně

Pizza stromeček

Pizza stromeček

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

300 g Hladká mouka
2 lžíce Olivový olej
15 g Čerstvé droždí
1 špetka Krupicový cukr
1 špetka Sůl
1 balení Rajčatové sugo
50 g Šunka
1 balení Sýrové kuličky z mozzarelly
1 balení Cherry rajčata
1 balení Sušené oregano

Postup přípravy

1. Šoupněte stromeček do trouby

Nebojte, nezbláznili jsme se. Jen se potkalo naše vánoční nadšení a láska k italské pizze. Výsledkem je velkolepá pochoutka, která nadchne děti a udělá z vás hvězdu svátečních mejdanů. Upečte si s dětmi vánoční pizza stromeček.

2. Zpracujeme těsto

Ve větší míse rozdrobte droždí a smíchejte ho s krupicovým cukrem, vznikne řídká kašička. Přidejte hladkou mouku, 180 ml vlažné vody, olivový olej a sůl. Hnětením zadělejte těsto. Ideální je použít robot a těsto zadělat hnětacím hákem. Mísu s těstem dejte na teplé místo, zakryjte ho utěrkou a nechte vykynout. Pokud si chcete ulehčit práci, použijte dvě už hotová těsta obdélníkového tvaru, např. Wewalka Pizza těsto s olivovým olejem. 

3. Rozpálíme troubu

Troubu předehřejte na 230 stupňů a připravte si plech s pečicím papírem.

4. Rozpůlíme těsto

Asi po 90 minutách by mělo těsto zdvojnásobit svůj objem. Opatrně ho přendejte na moukou posypaný vál a rozdělte ho na dvě poloviny. Každou z nich rozválejte do tvaru trojúhelníku a nožem z nich vyřežte trojúhelníky s kmenem ve tvaru stromku.

5. Dáme to dohromady

Jeden z nich potřete rajčatovým sugem, poklaďte šunkou a posypte oreganem. Na takto připravený trojúhelník položte ten z druhé poloviny těsta.  

6. Vykrájíme větve

Nyní velkým nožem nakrájejte větve – rovnoběžně proužky po stranách tak, aby střed (kmen) zůstal neporušený. Nyní každý proužek větve párkrát zatočte.  

7. Necháme péct

Pizza stromek dejte péct do spodní třetiny trouby a asi po 8-10 minutách pečení přidejte kuličky z mozzarelly a napůl rozkrojená cherry rajčata. Dál pečte ještě asi 5 minut.  

8. Více inspirace, slev a výhod v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů. Členství je ZDARMA a přihlásit se můžete kliknutím zde.

Nakupte potřebné ingredience

Hladká mouka (300 g)

Olivový olej (2 lžíce)

Čerstvé droždí (15 g)

Krupicový cukr (1špetka)

Sůl (1špetka)

Rajčatové sugo (1balení)

Šunka (50 g)

Sýrové kuličky z mozzarelly (1balení)

Cherry rajčata (1balení)

Sušené oregano (1balení)