0
K pokladně

Vitana Bazalka koření

8 g

Nakupte více za méně

Běžná cena
21,90 Kč 2 737,50 Kč/kg

Značka: Vitana

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Bazalka (Ocimum basilicum) má aromatickou vůni a silnou, peprně kořenitou chuť. Neodmyslitelně patří především k italské kuchyni a středomořské kuchyni jižní Francie. Dodá nezaměnitelnou chuť těstovinám, pizze, polévkám, fazolím a salátům. Vynikající je v kombinaci s rajčaty, mozzarellou nebo česnekem. Vhodná je také na kuře, k rybě, do karbanátků a bylinkového másla. Výborná je omáčka pesto připravená z bazalky, česneku, parmezánu a z piniových oříšků.

POPIS ROSTLINY

Bazalka je rod rostlin zahrnující přibližně 60 druhů. Jako koření se používají čerstvé i sušené listy. Obvykle dorůstá do výšky 20 až 60 cm. Podle druhu mohou mít listy různou barvu, nejčastější je zelená. Bazalka pravá, která se používá v italské kuchyni, má hřebíčkovou vůni. Existují ale druhy bazalky, které mají více citrusovou vůni. V teplejších krajinách je bazalka sladší, naopak v chladnějším prostředí bude mít hořčejší chuť.

I když je původem z Indie a tropických oblastí Asie, dnes se pěstuje v mnoha odrůdách po celém světě. V Evropě ji najdeme většinou na zahrádkách a v květináčích.

Sušená bazalka je chuťově odlišná od čerstvé. Sušenou skladujte nejlépe ve skleněné nádobě, kterou uchovávejte ve tmě, suchu a chladu. V Itálii skladují čerstvou bazalku ponořením do olivového oleje.

O ZNAČCE

Aby jídlo bylo zároveň kvalitní a chutné a přitom snadno a rychle připravené. To je hlavním posláním firmy Vitana, která vznikla už v roce 1919 jako pražská firma. Už ve 30. letech se stala největším výrobcem polévkových přípravků v Československu. Dnes norskému vlastníkovi patřící firma má výrobu v Byšicích, Varnsdorfu a Roudnici nad Labem.

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu při teplotě 5-20°C.
Název a adresa výrobce
VITANA, a.s., Armády 245 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení
Bazalka sušená.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1003193