0
K pokladně

Vitana Rozmarýn sušený drcený

18 g
Běžná cena
23,90 Kč 1 327,78 Kč/kg

Značka: Vitana

Země původu:
Česká republika
Popis produktu
 
Rozmarýn je stálezelený dřevitý keř, jehož jehličky se používají jako koření. Jeho osvěžující chuť je velmi aromatická s nádechem pryskyřic, připomínající eukalypt, ostrá a jemně nahořklá. Přidává se k telecímu, jehněčímu, skopovému a drůbežímu masu, k pečeným rybám nebo do rajských omáček. Neotřelou chuť dodá salátům, nádivkám, sýrovým pokrmům nebo těstovinám. Hodí se také do bylinkového másla. Rozmarýn je důležitou součástí provensálského koření.
 
HISTORIE A PŮVOD
 
Rozmarýn pochází z oblastí u Středozemního moře, kde je vlhký vzduch. Latinský název Rosmarinus má původ ve slovech ros a marina – mořská rosa. Již staří Řekové a Římané využívali jeho kulinářské a specifické vlastnosti. Vyráběli z něho víno, neboť věřili. O rozmarýnu se tradovalo, že přináší radost a štěstí, a proto se vplétal do závojů nevěst a královských korun.
Skladovací podmínky
Skladujte v suchu při teplotě 5-20°C.
Název a adresa výrobce
VITANA, a.s., Armády 245 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Rozmarýn sušený.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1003116