0
K pokladně

Bad Ischler Alpská jemná sůl

1 kg
Běžná cena
19,90 Kč 19,90 Kč/kg

Značka: Bad Ischler

Země původu:
Rakousko
Popis produktu

Sůl Bad Ischler čekala v rakouských Alpách miliony let na to, aby mohla dochutit ty nejvybranější pokrmy zbavená všech vnějších vlivů, starostlivě a šetrně vytěžená, zušlechtěná, přímo na váš stůl.

O značce

V roce 1957 začíná příběh značky Bad Ischler a od té doby je nedílnou součástí nejen rakouské kuchyně. Bad Ischler je nejprodávanější značkou soli v Rakousku. Alpská sůl Bad Ischler obsahuje 99,6 % chloridu sodného! Díky dlouhé tradici technologie těžby a své 99,6% čistotě patří sůl Bad Ischler k nejkvalitnějším na světe. Jedná se o vakuovou sůl, která vzniká odpařováním solného roztoku (solanky) při sníženém tlaku. Díky tomu má sůl Bad Ischler malé, uniformní krystalky a je velmi jemná. Na rozdíl od mořské nebo himálajské soli jsou rakouské Alpy lokálním zdrojem soli světové kvality. Těžba probíhá v lokalitě pod ochranou UNESCO. Výroba v solivaru v Ebensee plně využívá dostupné možnosti, jako je rekuperace energie, v zájmu optimální bilance CO2 a vyváženého hospodaření s energiemi.

O výrobci

Alpská sůl má dlouhou historii a v rakouských horách je doma již 250 milionů let. Bílé zlato bylo poprvé těženo v oblasti Salzkammergut asi před 7 000 lety a od té doby utváří tento region. Je to nejstarší oblast na světě, kde se dodnes nepřetržitě vyrábí sůl. BAD ISCHLER je značka společnosti Salinen Austria AG. Její počátky sahají daleko do minulosti: počátek solivaru sahá až do roku 1449, kdy vlastnická práva získal císař Fridrich III. Salinen Austria AG je rakouská společnost s domácí vlastnickou strukturou a 8 mezinárodními dceřinými společnostmi v Evropě. Těžba, zpracování a výroba solných specialit probíhá v oblasti Salzkammergut. Dodnes platí motto společnosti - od těžby až po zpracování: „Vyrobeno v Rakousku“.

O dodavateli

Společnost Maresi Foodbroker, s.r.o. působí na českém trhu jako etablovaný distributor specializující se na světově proslulé značky a nabízející výrobcům spotřebního zboží profesionální podporu jejich businessu na českém trhu. Portfolio Maresi obsahuje jedinečnou kombinaci regionálních a mezinárodních značek a jako obchodní partner nabízí řešení šitá na míru.

Adresa dodavatele
Maresi Foodbroker s.r.o., Hradešínská 1932/60,Praha 10,101 00, Česká republika
Skladovací podmínky
Skladujte a uchovávejte v suchu.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Vakuová jedlá sůl, jodičnan draselný, protispékavá látka: E535.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 0 kJ
Energetická hodnota 0 kcal
Tuky 0 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 0 g
Z toho cukry 0 g
Vláknina 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 98.3 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1111998