Sépiové linguine s “lebkami” se žampionů

Sépiové linguine s “lebkami” se žampionů

Délka přípravy

Do půl hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. „Strašidelné“ těstoviny s lebkami

Máte zálusk letos rodinku pěkně vyděsit? Naservírujte jim naše strašidelné černé těstoviny Authentic s lebkami. Naštěstí strašidelně jen vypadají – chutnají totiž výborně. Černé jsou kvůli sépiovému inkoustu a lebky připravíte z obyčejných žampionů. Máte chuť?

2. Nakrájíme lebky

Nejprve si připravte lebky ze žampionů. Houby omyjte a každou hlavičku rozkrojte napůl. Nyní za pomocí plastového brčka vytvořte oční důlky a nožem nakrojte nos a krk (viz fotografie).  

3. Umícháme krvavou omáčku

V menším hrnci rozpusťte lžíci másla a orestujte měsíčky červené cibule společně s plátky česneku. Pak zalijte sekanými rajčaty, přidejte rozmarýn, sůl a pepř a cca 5 minut provařte.  

4. Rozpálíme pod lebkami

Připravené žampiony orestujte zvlášť jen na másle, aby zůstaly světlé a mícháním se neporušily. Nakonec je osolte.  

5. Zamotáme se do chapadel sépie

Čerstvé sépiové těstoviny dejte vařit do vroucí osolené vody na cca 3 minuty. Pak je slijte a servírujte je s rajčatovou omáčkou, žampionovými lebkami a čerstvou petrželkou.  

6. Více inspirace, slev a výhod v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět až 5 % ceny každé objednávky. Členství je ZDARMA a přihlásit se můžete kliknutím zde.

 

Ingredience

330 g Sepiové linguine Aunthentic
0.5 ks Červené cibule
2 stroužky Česnek
0.5 balení Plechovka sekaných rajčat
200 g Bílé žampióny
1 balení Čerstvá plocholistá petržel
1 ks Máslo
1 špetka Sůl
1 špetka Pepř