0
K pokladně

Vitana Petržel drcená nať

5 g
Běžná cena
21,90 Kč 4 380,00 Kč/kg

Značka: Vitana

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Petržel je osvědčená kořenová zelenina. Je vynikající na přípravu polévek a vývarů, smetanových a houbových omáček, nádivek, sekaných i dušených mas nebo salátů. Má silně aromatickou vůni a nasládlou, poněkud ostrou chuť. Používá se také ke zdobení pokrmů. Existují dvě hlavní odrůdy – kořenová a naťová, která je vhodnější pro přípravu teplých pokrmů, jelikož je aromatičtější a lépe snáší vyšší teploty.

POUŽITÍ V KUCHYNI

Naťová petržel se nejčastěji používá pro dozdobení hotových pokrmů nebo jako součást zeleninových salátů, ale i jemně nakrájená do polévky. Je vynikající na přípravu vývarů, smetanových a houbových omáček nebo nádivek. Skvěle se kombinuje s dalšími bylinkami, koprem, pažitkou a meduňkou lékařskou, podle toho jaký pokrm připravujete. Hodí se při přípravě rybího masa, které krásně provoní. Dochutí také kterékoliv pečené nebo dušené maso. U kořenové petržele se používá uvařený kořen do polévek a různých omáček. Využitelný je ale také syrový, používaný hlavně ve studené kuchyni, například u zeleninových mís a do salátů.

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu při teplotě 5-20°C.
Název a adresa výrobce
VITANA, a.s., Armády 245 155 00 Praha 5 - Stodůlky
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení
Petrželová nať sušená.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1003194