Vaříme s dětmi pro děti: Mléčný řez

Vaříme s dětmi pro děti: Mléčný řez

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. Seriál - vaříme s dětmi pro děti

Nápadité a nenáročné recepty, které zvládne ukuchtit i prvňáček – stačí, když mu trochu pomůžete. Seriál receptů Vaříme s dětmi pro děti vznikl pro členy našeho dětského klubu Benjamínek a pravidelně vás zásobí hravou kulinářskou inspirací. Zavolejte svého malého asistenta a hurá do díla!

2. Příprava piškotu 1: vajíčka

Oddělte bílky od žloutků. Budete potřebovat dvě větší mísy, jednu menší misku a mixér. Bílky vyšlehejte se špetkou soli v tuhý sníh. V druhé míse vyšlehejte žloutky s cukrem, až vznikne jemný nadýchaný krém.

3. Příprava piškotu 2: těsto

V misce smíchejte polohrubou mouku s kakaem. Nyní nejprve jemně zamíchejte sypkou směs do vyšlehaných žloutků s cukrem. Pak do těsta opatrně zamíchejte bílkový sníh.

4. Příprava piškotu 3: pečení

Vzniklé těsto nalijte na plech vyložený pečicím papírem, který potřete olejem, aby šel upečený piškot snadno od papíru. Piškot pečte při 170 stupních asi 10 minut. Když je hotový, vyklopte ho na drátěnou mřížku navrch papírem, který pak opatrně sundejte. Nechte ho zcela zchladnout.

5. Příprava náplně

Tučnou smetanu vyšlehejte do tuha. V míse ruční metlou smíchejte mascarpone, tvaroh a med. Do této směsi opatrně zamíchejte vyšlehanou smetanu.

6. Velké finále: spojujeme

Piškotový plát položte na potravinářskou folii a překrojte ho napůl. Na jednu polovinu natřete krém, rozetřete a přiklopte druhou polovinou piškotu. Dezert zabalte do potravinářské fólie a nechte zchladnout a ztuhnout v lednici. Pak ho nakrájejte a můžete konzumovat.

7. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro miminka a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zážitkovou kartu ActivePass. Členství je ZDARMA a přihlásit se můžete kliknutím zde.

Ingredience

5 ks Žloutek (na piškot)
5 ks Bílky (na piškot)
6 lžic Cukr krupice (na piškot)
5 lžic Polohrubá mouka (na piškot)
3 lžíce Kakao (na piškot)
1 balení Špetka soli (na piškot)
1 lžíce Olej (na potření pečícího papíru)
1 balení Tvaroh (náplň)
1 balení Mascarpone (náplň)
4 lžíce Med (náplň)