0
K pokladně

Vitana Muškátový květ mletý

13 g

Nakupte více za méně

Běžná cena
38,90 Kč 2 992,31 Kč/kg

Značka: Vitana

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Muškátový květ pochází z tropického stálezeleného stromu muškátovníku pravého. Plodem je bobule s jedním semenem krytým krajkově ozdobným míškem.

POPIS ROSTLINY

Muškátovník vonný je strom, který dosahuje výšky až 15 metrů. Kvete bílými až světle žlutými vonnými kvítky. Plodem stromu jsou bobule kulovitého tvaru velikostí podobné meruňkám. Listy jsou tmavě zelené a oválné. Při dozrání plodu bobule puká a tím odhaluje semeno, které je obaleno červeným dužnatým míškem děleným na úzké proužky. Míšek se oddělí od semen a suší se až dostane zlatavou barvu. Toto koření se nazývá muškátový květ. Samotné semeno je uzavřené navíc ve skořápce, po jejím odstranění lze získat krablaté bělavé vlastní jádro, které se prodává pod názvem koření muškátový oříšek. Stromy začínají plodit mezi 7. až 10. rokem života a plodí zhruba dalších 40 let. Plody dozrávajípo šesti až devíti měsících, sklízí se většinou až potom, co spadnou samovolně na zem. Míšek (muškátový květ) se suší pouze 2 až 4 hodiny oproti semenům, která se suší až 6 týdnů. Semena se rozdrtí a vyjmou se z nich jádra (muškátové oříšky).

POUŽITÍ V KUCHYNI

Muškátový květ se jako koření používá pro přípravu polévek, pokrmů z měkkýšů, sýrového suflé či dezertů ze smetanového sýra. Vhodný je také do nádivek, pečiva, pudinků nebo tvarohu. Vynikající chuť dodá bešamelu nebo cibulové omáčce. Muškátový květ se přidává také do masových polévek, uzenin, zeleniny, ale doporučuje se i použití do sladkých jídel, velmi dobře chuťově obohatí šlehačku, ovoce a cokoliv s čokoládou.

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení
Muškátový květ mletý.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1003114