Poznejte příběh naší privátní značky Authentic. Garantujeme prvotřídní kvalitu za férovou cenu. Kompletní nabídku najdete ZDE. rozbalit

Dýňový koláč

Dýňový koláč

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. Krok

Začneme s přípravou těsta. Z másla, cukru, mouky a soli vytvoříme v robotu či ručně drobenku. Poté přidáme 5 lžic ledové vody a vypracujeme hladké a jen lehce lepivé těsto. Zabalíme ho do potravinové fólie a dáme odpočinout do lednice.

2. Krok

Mezi tím si připravíme náplň. K dýňovému pyré přidáme smetanu, prošlehaná vajíčka, cukr, škrob a koření se špetkou soli. Mícháme, dokud se vše nespojí. Předehřejeme troubu na 180.

3. Krok

Těsto z lednice přesuneme na pomoučněnou pracovní plochu a vyválíme ho na tenké kolo lehce větší než naše forma. Poté do ní těsto opatrně přesuneme, uhladíme a okraje lehce stlačíme dolů, aby byly všude stejně vysoké. Nyní do těsta nalijeme náplň a přesuneme do trouby.

4. Krok

Pečeme 50 až 60 minut, dokud nejsou okraje těsta hnědé a koláčová náplň je již pevná či se jen lehce klepe uprostřed. Necháme zcela vychladnout, poté přesuneme do lednice alespoň na dvě hodiny. 

Ingredience

130 g Hladká mouka (těsto)
120 g Máslo (těsto)
5 lžic Ledová voda (těsto)
1 špetka Sůl (těsto)
500 g Dýňové pyré (náplň)
100 g Moučkový cukr (náplň)
15 g Škrob (náplň)
3 ks Vejce (náplň)
1 lžička Skořice (nápň)
0.5 lžička Mletý zázvor (náplň)

Pokud využíváte funkci personalizace, upravíme zasílané nabídky tak, aby pro vás byly vždy zajímavé. Zohledníme na jaké zboží se u nás díváte (i když se nepřihlásíte), co nakupujete, jaké naše e-maily vás zaujmou a údaje, které z toho odvodíme. Personalizaci můžete samozřejmě kdykoliv (i před registrací) vypnout v sekci Nastavení soukromí .

Nebo