0
K pokladně

Pyré z fenyklu a jablek s kuskusem (od 6. ukončeného měsíce)

Pyré z fenyklu a jablek s kuskusem (od 6. ukončeného měsíce)

Délka přípravy

Rychlé

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

1 ks Čerstvý fenykl
2 ks Jablka
1 balení Kuskus (případně v bezlepkové variantě rýže)
1 balení Kojenecká voda

Postup přípravy

1. Fenykl aneb přehlížený poklad

Mrkvička, petržel, brokolice: tradiční zeleninová sestava, kterou si v prvním roce života osvojí každé miminko. Dumáte, čím ji zpestřit? Doporučujeme náš BIO fenykl! Tato znamenitá zelenina chutí připomíná lékořici a díky vysokému obsahu vlákniny podporuje správné trávení, a proto se hojně využívá i v dětské výživě. Dopřejte ji dětem v jednoduchém pyré podle receptu klubu Benjamínek.

2. Postup

Ovoce a zeleninu spaříme

Jablka oloupejte a nakrájejte na měsíčky. Fenykl rozeberte na jednotlivé vrstvy a ty zbavte tužších částí. Do širšího hrnce dejte oloupaná jablka a zalijte je kojeneckou vodou. Na jablka ve vodě dejte pařák a na něj rozložte části fenyklu. Přiklopte pokličkou a dejte vařit. Fenykl změkne v páře z vařících se jablíček.

Slijeme si kuskus

Mezitím si připravte kuskus, který zalijte vroucí kojeneckou vodou.

Šup na mixování

Měkký fenykl a jablka rozmixujte na pyré, to zamíchejte do hotového kuskusu, nebo podávejte zvlášť. Zbylé pyré můžete zamrazit.

3. Více inspirace, slev a výhod v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro miminka a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět až 5 % ceny každé objednávky. Členství je ZDARMA a přihlásit se můžete kliknutím zde.

Nakupte potřebné ingredience

Čerstvý fenykl (1 ks)

Jablka (2 ks)

Kuskus (případně v bezlepkové variantě rýže) (1balení)

Kojenecká voda (1balení)