Krůtí nudličky Authentic s batáty

Krůtí nudličky Authentic s batáty

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. Krůtí maso – ideál na příkrmy

Krůtí maso má minimum tuku a spoustu živin, proto představuje ideální základ pro domácí příkrmy. Chcete-li špičkovou, doporučujeme farmářské krůtí nudličky Authentic z podhůří Beskyd.

2. Dvě verze receptu: pro miminka i starší děti

Připravili jsme vám dvě varianty tohoto receptu - verzi pro miminka od ukončeného 5. měsíce a verzi pro větší děti od jednoho roku, která bude chutnat i dospělým.  Díky tomuto receptu tak můžete připravit zdravý oběd pro celou rodinu.

3. Povaříme batáty

Do kojenecké vody dejte vařit oloupané nakrájené batáty, nesolte je. Jakmile budou uvařené, slijte a odeberte z nich část pro miminko (cca ½ batátu). Do zbytku sladkých brambor dejte rozehřát máslo, osolte je a rozmixujte na kaši.  

4. Připravíme maso

Dětem do 5. měsíce maso povaříme

Z krůtích nudliček odeberte část pro miminko (cca 50 g) a také je dejte vařit zvlášť do kojenecké vody. 

Větším dětem maso orestujeme

Zbytek masa orestujte společně s nasekanou cibulkou na lžíci přepuštěného másla ghí. Přidejte rajský protlak, zeleninu, lehce osolte a podlijte asi 50 ml vody. Pánev s celým obsahem přiklopte poklicí a vše duste cca 20 minut. 

5. Mixujeme a pečeme

Dětem do 5. měsíce jídlo rozmixujeme

Nyní se vraťte k porci pro miminko. Tyčovým mixérem rozmixujte uvařené krůtí maso a batát s troškou čerstvé převařené kojenecké vody. Nakonec do pyré zamíchejte trochu oleje. A je hotovo. 

Zbytek zapečeme

Nyní si dejte předehřát troubu na 190 stupňů. Do zapékací maso přendejte maso se zeleninou, na něj strouhaný sýr a nakonec batátovou kaši. Dejte péct na cca 20 minut. Maso ještě pečením krásně změkne.  

6. Více inspirace, slev a výhod v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro miminka a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět až 5 % ceny každé objednávky. Členství je ZDARMA a přihlásit se můžete kliknutím zde.

Ingredience

1 balení Krůtí nudličky Authentic
600 g Batáty
1 lžička BIO Dětský olej
1 ks Kojenecká voda
1 špetka Sůl (dle uvážení)