Cupcakes sovičky

Cupcakes sovičky

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

Nakoupit ingredience
110 g Hladká mouka
100 g Cukr krupice
30 g Kakao
140 g Mléko
80 g Rostlinný olej
1 ks Vejce
1 lžička Jedlá soda
200 g 31% smetana ke šlehání (na krém)
130 g Čokoláda (na krém)
1 balení Lentilky na ozdobu
24 ks Oreo sušenky

Postup přípravy

1. Pečeme s dětmi pro děti

Oslaďte si podzimní odpoledne tvořivými recepty naší bloggerky Lžička Cukru. Připravila roztodivné dezertíky, které zalahodí oku i mlsným jazýčkům – od sovích košíčků po domácí lízátka – a pokud k jejich přípravě přizvete děti, užijete si spoustu zábavy. Všechny recepty si můžete prohlédnout kliknutím zde.

2. Připravíme krém

Čokoládu nasekáme na kousky a spolu se smetanou ji pomalu za stálého míchání v hrnci zahříváme. Když je čokoláda zcela rozpuštěná, odstavíme z plotny a necháme zcela vychladnout. Poté přelijeme do šlehací mísy a dáme do lednice vychladit alespoň na dvě hodiny.

3. Zpracujeme těsto

Mezitím si připravíme korpusy. Troubu předehřejeme na 180 a formu na muffiny vysteleme košíčky či vymažeme máslem. V míse smícháme mléko, olej a vajíčko. V míse druhé smícháme sypké suroviny - tedy hladkou mouku, cukr, kakao, sodu a sůl. Tyto sypké suroviny poté postupně zašleháme ke směsi mléka.

4. Naředíme těsto

Nyní bychom měli mít hladké a trochu hustší kakaové těsto. Vodu (120 ml) přivedeme k varu a za stálého míchání ji přilijeme do těsta - vznikne nám poměrně tekuté a hladké těsto. To poté přelijeme do naší připravené formy na muffiny, ale pouze do cca ⅔ každého košíčku.

5. Pečeme cupcakes

Formu přesuneme do předehřáté trouby a pečeme cca 25 minut. Když jsou korpusy upečené, necháme je zcela vychladnout.

6. Vyšleháme krém

Když je šlehačka zcela vychlazená, můžeme ji vyšlehat do tuha. Měl by nám vzniknout nadýchaný hladký čokoládový krém. Děti necháme, aby jednotlivé košíčky pomazaly krémem - buď pomocí lžíce nebo s cukrářským sáčkem. Budou se pak moct kamarádům pochlubit, jací jsou zdatní cukráři.

7. Zdobíme sovičky

Tady se vaši malí umělci můžou vyřádit. Oreo sušenky rozřízneme tak, aby poleva zůstala pouze na jedné straně sušenky. Ty poslouží jako oči. Druhou půlku sušenky bez náplně rozřízneme napůl a uděláme oční víčka. Nakonec ozdobíme lentilkami: doprostřed Oreo sušenky poklademe jednu hnědou lentilku, která představuje oční panenku. Pak už jen uděláme nos červenou lentilkou a můžeme podávat.

8. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zážitkovou kartu ActivePass. Přihlaste se do klubu Benjamínek kliknutím zde.

Zobrazit recept Skrýt recept

Nakupte potřebné ingredience

Zpět na recept