Postup přípravy
1. Začínáme s těstem
Nejdříve rozpustíme 5 lžic másla a necháme ho vychladnout. Mezi tím nasekáme čokoládu a smícháme sypké suroviny – tedy mouku, sodu a špetku soli.
2. Uhněteme těsto
V míse lehce vyšleháme vychladlé máslo s cukrem, nakonec přidáme vajíčko a vše dobře promícháme. Nyní smícháme suché ingredience se směsí másla a přidáme nasekanou čokoládu. Z těsta uděláme kuličku a dáme odpočinout do lednice alespoň na 1 hodinu.
3. Pečeme
Po hodině si předehřejeme troubu na 180 stupňů a vyložíme plechy pečícím papírem. Z těsta uděláme kuličky, lehce je na plechu rozplácneme a vložíme do předehřáté trouby. Pečeme je 10-12 minut, dokud lehce nezezlátnou.
4. Spojujeme a servírujeme
Po vychladnutí promažeme zmrzlinou a spojíme. Šťastné mlsání!