Vaříme s dětmi pro děti: Tiramisu s ovocem

Vaříme s dětmi pro děti: Tiramisu s ovocem

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. SERIÁL - VAŘÍME S DĚTMI PRO DĚTI

Nápadité a nenáročné recepty, které zvládnete připravit i s prvňáčkem? Ano! Načerpejte inspiraci v našem seriálu Vaříme s dětmi pro děti. Členy klubu Benjamínek pravidelně zásobíme kulinářskými tipy, které jsou tak snadné, že je zvládnou i vaši malí raubíři – stačí, když jim trochu pomůžete. Začínáme receptem na domácí tiramisu s ovocem, tak šup do práce – za chvíli můžete mlsat.

2. ŠLEHÁME

Oddělte bílky od žloutků. Bílky se špetkou soli vyšlehejte v tuhý sníh. V jiné míse vyšlehejte žloutky s oba druhy cukrů do husté světlé pěny. Nyní do ní postupně jemně zašlehejte mascarpone. Nakonec do krému lžící vmíchejte bílkový sníh. 

3. POKLÁDÁME

Na dno mísy naklaďte cukrářské piškoty, lehce je pokapejte ovocným sirupem. Na piškoty rozetřete polovinu množství krému a na něj polovinu ovoce, které předem důkladně omyjte. Na ovoce znovu rozložte piškoty, pokapejte je znovu lehce sirupem, znovu krém a zbytek ovoce. 

4. POČKÁME SI

Hotové tiramisu dejte aspoň na 3 hodiny do lednice, aby piškoty změkly. 

5. VÍCE INSPIRACE V KLUBU BENJAMÍNEK

Zajímají vás další recepty pro miminka a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zážitkovou kartu ActivePass. Členství je ZDARMA a přihlásit se můžete kliknutím zde.

Ingredience

3 ks Vejce
500 g Sýr mascarpone
3 lžíce Krupicový cukr
1 balení Cukr s mandlovou příchutí 
50 ml Ovocný sirup
1 špetka Sůl
1 balení Maliny, borůvky, jahody 
1 balení Cukrářské piškoty