Sýrové kuličky

Sýrové kuličky

Délka přípravy

Rychlé

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

Nakoupit ingredience
100 g Smetanový sýr (např. Philadephia)
50 g Čedar
50 g Balkánský sýr
1 balení Sekaná smažená slanina (na obalení)
1 balení Listová petrželka (na obalení)
1 balení Světlá a tmavá sezamová semínka (na obalení)
1 balení Sekaná čerstvá pažitka (na obalení)
1 balení Sekaná dýňová semínka (na obalení)
1 balení Cherry rajčata
1 balení Hroznové víno
1 balení Slané tyčinky a preclíky

Postup přípravy

1. Sýrové kuličky s dětmi pro děti

Neobyčejné na pohled i na první ochutnání. Je tu další díl našeho seriálu Vaříme s dětmi pro děti a tentokrát budeme tvořit slaňoučké sýrové kuličky, které jsou vhodné k zobání i jako občerstvení pro návštěvy. Tak připravte sýr a zavolejte malé pomocníky, je čas si pochutnat! 

2. Vytvořte sýrovou směs

Balkánský sýr a čedar nastrouhejte najemno. Do smetanového sýru zamíchejte oba hoblinky obou sýrů. Vznikne hustá směs, kterou dejte na cca 30 minut do chladničky.  

3. Připravíme obalovací směsi

Mezitím nasucho opečte na pánvi slaninu, nechte ji na papírovém ubrousku zchladnout a pak ji rozsekejte s petrželkou. Dál si připravte na obalení nasekanou pažitku, dýňová semínka či směs sezamových semínek. Každou z těchto ingrediencí dejte zvlášť do misky, ve které budete kuličky obalovat.

4. Tvarujte kuličky

Spolu s dětmi vytvarujte ze sýrové směsi kuličky ve velikosti, která se vám bude pohodlně jíst. Následně je obalte v připravených posypkách podle toho, na co máte zrovna chuť.

5. Tip pro zpestření

Pro zpestření doporučujeme do sýrové směsi zabalit i drobné cherry rajčátko nebo kuličku hroznového vína.  

6. Servírujte

Děti nechte do sýrových kuliček napíchat slané tyčinky nebo preclíky. Případně můžete kuličky servírovat s čerstvým pečivem.

7. Více inspirace, slev a výhod v klubu benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů.  Členství je pro vás ZDARMA, tak se přihlaste do klubu Benjamínek už dnes.

Zobrazit recept Skrýt recept

Nakupte potřebné ingredience

Zpět na recept