0
K pokladně

Rajská s knedlíky a plněnou paprikou

Rajská s knedlíky a plněnou paprikou

Délka přípravy

Do dvou hodin

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

5 ks Vejce
5 ks Rohlíky
500 g Hrubá mouka
4 lžíce Máslo
400 g Mleté maso
1 lžíce Strouhanka
4 ks Paprika
1 lžíce Hladká mouka
5 g Nové koření
5 g Pepř
5 g Tymián
1 ks Rajčatový protlak
10 ks Rajčata
1 ks Cibule
1 g Bobkový list

Postup přípravy

1. Knedlíky - začínáme

Nejdříve si nakrájíte rohlíky, pokud chystáte hodně nóbl oběd, část kostiček si můžete opéct na másle. Do mísy nalijete mléko, přidáte 4 žloutky, osolíte a promícháte, potom do tekutiny přidáte rohlíky, hrubou mouku a petrželku, popř. pažitku, znovu mícháte. Vedle si ušleháte 4 bílky, které nakonec opatrně zapracujete do směsi.

2. Knedlíky - vaříme

Těsto vystačí asi na 6 hrnečků. Hrnečky si dobře vymažete máslem, naplníte asi do 2/3, napasujete do vhodného hrnce, s vodou opatrně, v žádném případě by se neměla dostat do hrnečků, měla by sahat maximálně do jedné poloviny hrnečků. Vaříte půl hodiny, necháte chvilku vychladnout, okraj objedete nožem a vyklopíte.

3. Plněné papriky - začínáme

Do mletého masa přidáte 1 vejce, lžíci strouhanky, osolíte a opepříte a vytvoříte si směs. Pokud děláte vegetariánskou verzi, použijte namísto masa uzené tofu a pak pokračujte stejně.

4. Plněné papriky - pečeme

Paprikám odkrojíte vršky, vypreparujete zrníčka, opláchnete a hezky je osušíte. Naplníte je směsí z mletého masa, dáte do pekáčku a na 180 °C je zakryté pečete cca. 30 minut.

5. Omáčka - začínáme

Nejdříve si uděláte jíšku – na kousku másla a lžíci oleje opečete 1 cibuli, přihodíte lžíci mouky a orestujete. Zalijete trochou vody nebo vývaru, rozšleháte metličkou, postupně přidáte zbytek tekutiny. Přidáte všechno koření, sůl, na kousky nakrájená oloupaná rajčata a 1 protlak, vaříte spolu, než se rajčata trochu nerozvaří.

6. Omáčka - finišujeme

Potom vyndáte bobkový list, nové koření a pepř, rozmixujete tyčovým mixérem, osladíte, dosolíte, přidáte tymián, kdo chce, „dooctuje“. Komu se zdá omáčka moc řídká, zahustí ještě trošku perníkem.

Nakupte potřebné ingredience

Vejce (5 ks)

Rohlíky (5 ks)

Hrubá mouka (500 g)

Máslo (4 lžíce)

Mleté maso (400 g)

Strouhanka (1 lžíce)

Paprika (4 ks)

Hladká mouka (1 lžíce)

Nové koření (5 g)

Pepř (5 g)

Tymián (5 g)

Rajčatový protlak (1 ks)

Rajčata (10 ks)

Cibule (1 ks)

Bobkový list (1 g)