0
K pokladně

Vitana Nové koření celé

15 g
Běžná cena
22,90 Kč 1 526,67 Kč/kg

Značka: Vitana

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Nové koření jsou bobule tropického stromu pimentovníku.
Koření má palčivou, příjemně kořennou a mírně nasládlou chuť, která v sobě snoubí kombinaci hřebíčku, skořice a muškátového ořechu s lehkým nádechem pepře.
Používá se do polévek, omáček, marináda k nakládání okurek. Je vhodné k dochucení ryb a dalších druhů mas.
Přidává se také do sladkého pečiva, kompotů, pudinků a cukroví. Mleté nové koření dodá výtečnou chuť také šlehačce na kávě.

POPIS ROSTLINY

Nové koření jsou tmavé, červenohnědé bobule velikostí podobné pepři. Sklízejí se ještě zelené a poté se suší na slunci. Stálezelený strom pimentovníku, na kterém rostou, může dosáhnout výšky až 20 m. Obvykle ale dorůstá do výšky 10 až 15 m. Průměr kmene činí až 30 cm. Listy jsou jednoduché, 9 až 20 cm dlouhé. Listy mají zpravidla eliptickou čepel, která je na vrcholu špičatá. Uprostřed léta vykvetou malé bílé květy v latovitých květenstvích. Pimentovník pravý, česky nazývaný pimentovník lékařský, se může dožít věku až 100 let. Dřevo stromu je velmi tvrdé.

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu.
Název a adresa výrobce
VITANA, a.s., Mělnická 133, 277 32 Byšice, Česká republika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Nové koření celé. Může obsahovat stopy hořčice, celeru.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1003197