0
K pokladně

Pizza podle Gordona Ramsayho

Pizza podle Gordona Ramsayho

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

0 g Babiččina Volba Mouka hladká pšeničná 1kg
7 g Fala Čerstvé droždí 42g
2 lžíce Borges Olivový olej extra virgin 750ml
3 g Kotányi Mlýnek Mořská sůl s jodem 92g
0 lžíce Melissa Passata zahuštěná rajčatová šťáva 500g
0 g Galbani Mozzarella duo 2x125g
1 ks Rozmarýn květináč "13 cm”
1 ks Salát Rukola 125g

Postup přípravy

1. Začneme kynutým těstem

Připravíme si těsto - v míse smícháme hladkou mouku, olivový olej a sůl. V mističce odměříme 50 ml vlažné vody, prsty do ní rozdrobíme droždí a lžičkou dobře rozmícháme. Do mouky přidáme směs vody a droždí. Nejprve vše zpracujeme vařečkou, potom těsto vyklopíme na pomoučněnou plochu a těsto hněteme ručně, dokud není úplně hladké (cca. 10 minut) nebo dokud nám nedojde síla v pažích. Těsto vrátíme zpátky do mísy, přikryjeme potravinou fólií a necháme ho na teplém místě kynout, než zdvojnásobí svůj objem. Délka kynutí záleží na teplotě, v pokojové teplotě bude kynout asi hodinu.

2. Zdobíme, pečeme

Když je těsto dobře nakynuté, prsty ho stlačíme, aby z něj vyšel vzduch. Troubu předehřejeme na 230°C. Na pomoučněné ploše těsto prsty vytvarujeme do kruhu stejného průměru jako je pánev. Pánev pokapeme olivovým olejem, necháme rozpálit. Do rozpálené pánve přemístíme těsto na pizzu, počkáme, než se na těstě udělají bublinky. V té chvíli těsto potřeme rajčatovou passatou. Můžeme použít passatu obyčejnou, já si ráda passatu ještě dochutím solí, čerstvým pepřem, trochou tymiánu, česnekem a trochou cukru. Mozzarellu natrháme prsty na kousky, poklademe jí pizzu a těsto i s pánví přesuneme do vyhřáté trouby.

3. Poklademe rukolou

Pizzu pečeme přímo v pánvi na 230°C, dokud není po okrajích hezky hnědá a mozzarella získá světle hnědou barvu. Pizzu vyndáme z trouby, posypeme čerstvým rozmarýnem. Moc ráda ještě pizzu pokladu rukolou, tu samozřejmě můžete vynechat.

Nakupte potřebné ingredience

Babiččina Volba Mouka hladká pšeničná 1kg (0 g)

Fala Čerstvé droždí 42g (7 g)

Borges Olivový olej extra virgin 750ml (2 lžíce)

Kotányi Mlýnek Mořská sůl s jodem 92g (3 g)

Melissa Passata zahuštěná rajčatová šťáva 500g (0 lžíce)

Galbani Mozzarella duo 2x125g (0 g)

Rozmarýn květináč "13 cm” (1 ks)

Salát Rukola 125g (1 ks)