0
K pokladně

Ovesné medvídkové sušenky

Ovesné medvídkové sušenky

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

170 g Máslo
100 g Krupicový cukr
1 ks Vejce
130 g Hladká mouka
100 g Jemné ovesné vločky
10 g Kakao
50 g Čokoláda
0.5 lžička Jedlá soda
1 špetka Sůl

Postup přípravy

1. Pečeme s dětmi pro děti

Oslaďte si podzimní odpoledne tvořivými recepty naší bloggerky Lžička Cukru. Připravila roztodivné dezertíky, které zalahodí oku i mlsným jazýčkům – od sovích košíčků po domácí lízátka – a pokud k jejich přípravě přizvete děti, užijete si spoustu zábavy.Všechny recepty si můžete prohlédnout kliknutím zde.

2. Připravíme troubu

Troubu předehřejeme na 180 a dva plechy vyložíme pečícím papírem.

3. Zpracujeme světlé těsto

V robotu či ručně utřeme máslo s cukrem, poté přidáme vajíčko a zapracujeme ho do směsi. Ve vedlejší míse smícháme ovesné vločky, mouku, sůl a sodu. Z této směsi odebereme 30 g, zbylé sypké suroviny zapracujeme k máslu. Mělo by nám vzniknout jen lehce lepivé a hutné těsto.

4. Zpracujeme kakaové těsto

Nyní si připravíme kakaovou část. Čokoládu nasekáme na větší kousky a děti necháme vybrat 20 nejhezčích kousků, které si dáme prozatím stranou - nakonec je použijeme na oči medvídků. Z těsta odebereme 150 g, k této části přidáme nasekanou čokoládu a kakao a ručně či robotem vytvoříme hutné těsto. Do zbytku směsi světlé vmícháme zbylých 30 g sypkých surovin.

5. Uválíme kuličky

Nyní bychom měli mít připravené menší těsto čokoládové a větší těsto světlé. Můžeme se tedy vrhnout na sestavování medvídků. Dětem řekneme, aby ze světlého těsta udělaly 10 větších kuliček a z kakaového těsta 30 přibližně stejně velkých kuliček.

6. Sestavíme medvídky

Teď dávejte s dětmi pozor – tohle je bude bavit. Vezmeme jednu světlou kuličku a tu na plechu rozplácneme. Poté vezmeme dvě kakaové kuličky, vytvarujeme je do tvaru oušek a připevníme je ke světlé části. Třetí tmavou kuličku vytvarujeme do oválu a připlácneme ji na světlou část tam, kde by měl medvídek čumáček. Takto pokračujeme, dokud nesestavíme všech 10 medvídků. Nakonec jim pomocí schovaných čokoládových kousků uděláme oči.

7. Necháme péct

Dáme péct do vyhřáté trouby na 10-12 minut. Okraje a spodek medvídků by měly lehce zezlátnout. Necháme vychladnout na plechu cca 5 minut, poté přesuneme na chladící mřížku a necháme zcela vychladnout.

8. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zážitkovou kartu ActivePass. Přihlaste se do klubu Benjamínek kliknutím zde.

Nakupte potřebné ingredience

Máslo (170 g)

Krupicový cukr (100 g)

Vejce (1 ks)

Hladká mouka (130 g)

Jemné ovesné vločky (100 g)

Kakao (10 g)

Čokoláda (50 g)

Jedlá soda (0.5lžička)

Sůl (1špetka)