Květákové toasty se šunkou a sýrem

Květákové toasty se šunkou a sýrem

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. Svačinky (nejen) do aktovky

Co zabalit školákům na přestávku, aby se najedli pořádně, kvalitně a s chutí? Dětský klub Benjamínek přináší čtveřici originálních a jednoduchých receptů, které rozzáří dětem očíčka. Staňte se také členem a získávejte pravidelné recepty pro děti. Stačí kliknout zde.     

2. Pečeme toasty

Z květáku odřežeme hlavičky, košťál v tomto receptu nepoužijeme. Hlavičky následně trochu rozmixujeme. Přidáme vejce, mandlovou a cizrnovou mouku, kurkumu a špetku soli a opět mixujeme. Vlijeme na plech 25x35 cm vyložený pečicím papírem a necháme péct cca 15 minut na 175 °C.

3. Zdobíme

Hotové toasty nechejte vychladnout. Poté je nakrájejte na čtverce do tvaru toastů a namažte je tvarohovým sýrem. Naplňte plátkem sýru, šunky a pokrájených rajčat. Nakonec toasty ozdobte natrhanými mikrogreens a dejte do krabičky nebo hned servírujte.

4. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zážitkovou kartu ActivePass. Přihlaste se do klubu Benjamínek kliknutím zde.

Ingredience

350 g Květák
4 ks Vejce
0.5 hrnek Mandlová mouka
0.5 hrnek Cizrnová mouka
1 lžička Kurkuma
1 špetka Sůl
1 balení Šunka
1 balení Sýr
100 g Tvarohový sýr
1 hrst Rajčata
1 hrst Klíčky