0
K pokladně

Lunter Hummus cizrnová pomazánka

100 g
Běžná cena
26,90 Kč 269,00 Kč/kg

Značka: Lunter

Země původu:
Slovenská republika
Popis produktu

Hummus. Rostlinná pomazánka z cizrny, pasterovaná a balená ve střívku. Základem této výborné rostlinné pomazánky s jemnou chutí je ideální kombinace cizrny, jablečného octu, voňavých koření a česneku. Pomazánky Alfa Bio jsou vhodné na cesty, vydrží až 24 hodin mimo chladničku, navíc jejich použití je velmi široké, kromě nejjednoduššího natírání na pečivo jimi můžete ochucovat omáčky a polévky. Výborné jsou i k plnění pirohů a slaných koláčů. 

ZAJÍMAVOST

Hummus je označení pro kaši z uvařené cizrny, sezamové pasty, olivového oleje, šťávy z citronu, soli a česneku. Svůj původ má v Káhiře ve 13. století, dnes je však populární na celém světě.

O VÝROBCI

Jan Lunter založil společnost Alfa Bio s jedinou myšlenkou – přispět ke změnám stravovacích návyků na Slovensku. Docílit toho chtěl s pomocí kvalitních potravin prospěšných pro lidské zdraví. Podle názoru Světové zdravotnické organizace by se měl jídelníček sestávat především z potravin z rostlinných zdrojů. Synové Jana Luntera si vzali filozofii svého otce k srdci a v jeho snažení pokračují dodnes.

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě od 2°C do 8°C. Po otevření skladujte pří teplotě do 5°C a spotřebujte do 48 hodin.
Název a adresa výrobce
ALFA BIO s.r.o., Kremnička 71, 974 05 Banská Bystrica, Slovenská republika
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 45 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 40 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Cizrna 45%, řepkový olej, voda, jablečný ocet, kukuřičný škrob, sušený česnek, směs koření, sůl. Může obsahovat stopy SÓJOVÝCH BOBŮ, SEZAMU a HOŘČICE.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1268 kJ
Energetická hodnota 306 kcal
Tuky 26 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 1.7 g
Sacharidy 14 g
Z toho cukry 0.5 g
Bílkoviny 4 g
Sůl 1.4 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1008792