0
K pokladně

Krém z kešu oříšků s banány a čokoládou

Krém z kešu oříšků s banány a čokoládou

Délka přípravy

Do půl hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

1 hrnek Kešu natural
150 ml Mléko
100 ml Smetana
1 balení Pikao
1 ks Banán

Postup přípravy

1. Kešu ořech: výživný kamarád pro mlsné chvilky

Děti milují mlsání, tak proč jim ho neobrátit ku prospěchu? V tomto receptu jim připravíme kašičku z kešu ořechů, která je stejně výživná jako neodolatelná. Kešu jsou kromě železa, hořčíku a zinku překvapivě bohaté i na vitamín C, který pozitivně ovlivňuje imunitu. Zkrátka a dobře, v přiměřeném množství tyto ořechy skvěle obohatí dětský jídelníček.

2. Namočíme kešu

Nejprve namočte do vody celé kešu. Buď je dejte do studené vody přes noc, nebo do teplé na 30 minut. Pak ořechy sceďte, propláchněte čerstvou studenou vodou a osušte.

3. Rozmixujeme na kaši

Nyní ořechy dejte do výkonného mixéru, přilijte smetanu a mléko a důkladně je rozmixujte dohladka.

4. Povaříme a servírujeme

Tuto směs přelijte do hrnce a za stálého míchání přiveďte k varu. Krátce ji provařte, ihned zhoustne. Tuto kaši přelijte do misek, poklaďte plátky banánu, přelijte Pikaem a posypte sekanými kešu. Krém můžete podávat teplý nebo vychlazený. 

5. Více inspirace, slev a výhod v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů. Členství je ZDARMA a přihlásit se můžete kliknutím zde.

Nakupte potřebné ingredience

Kešu natural (1hrnek)

Mléko (150 ml)

Smetana (100 ml)

Pikao (1balení)

Banán (1 ks)