0
K pokladně

Medovník originál Pikao

850 g
Běžná cena
299,90 Kč 352,82 Kč/kg

Značka: Medovník originál

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Když byl v Praze na jaře v roce 1996 při jedné slavnostní příležitosti paní Mariannou Chibovskou vyroben její tradiční medovník, nikdo netušil, že se v Čechách právě zrodila legenda mezi dorty.

Jako vlajkovou loď pro rok 2019 jsme připravili novinku, kterou doplňujeme naše produkty o kakaový dort, do něhož jsme jeden z krémů vyrobili z legendárního Pikaa, které také dalo název tomuto dortu – prosím, seznamte se s Medovníkem originál Pikao.

Jemná a vyvážená harmonie chutí s nezaměnitelným kakaovým krémem je dominantní pro tento výrobek, který ve vás vyvolá touhu po dalším a dalším kousku, smíšenou se sladkými pocity nostalgie… Nechte si chutnat!

O výrobci 

Medovník originál je vyráběn českou firmou VIZARD, s.r.o. se sídlem v Praze, která v roce 2019 oslaví 23 let své existence. Z původně rodinné společnosti se rozrostla do současné podoby, kdy zaměstnává více jak 90 profesionálních pekařů a cukrářek a produkuje přibližně 100 000 kusů medových dortů měsíčně.

Medovník originál je první dort svého typu, který byl na český trh uvedený, a to již v roce 1997, kdy také získal ochrannou registrační známku. Je zcela odlišný od ostatních dortů nejen svým vzhledem. Již od počátku si Medovník originál postupně získal i ty nejnáročnější gurmány svou jemnou, vyváženou a podmanivou chutí. Je vyrobený se 100 % podílem ruční práce dle tradiční staroslovanské receptury z pěti samostatných medových plátů, proložených dvěma druhy krémů.

Skladovací podmínky
Skladujte v teplotě 1-8°C.
Název a adresa výrobce
VIZARD, s.r.o., Jednosměrná 315, 251 68, Kamenice
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 13 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 13 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení
PŠENIČNÁ mouka (20 %), zahuštěné slazené plnotučné MLÉKO s kakaem 21 % (MLÉKO, cukr, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku 7,2 %), zakysaná SMETANA (SMETANA, bramborový škrob, MLÉČNÁ kultura), cukr (moučkový cukr, protispékavé látky: bramborový škrob), margarín [rostlinné tuky a oleje (palmový, řepkový, slunečnicový, kokosový zcela ztužený, kokosový; v různých hmotnostních podílech), MÁSLO, voda, JOGURT (0,1% tuku), PODMÁSLÍ, emulgátory (mono-a diglyceridy mastných kyselin z jedlých tuků, estery polyglycerolu s jedlými mastnými kyselinami), konzervační prostředek: sorbát draselný, barvivo: beta karoten], pasterovaná VAJEČNÁ melanž, margarín [rostlinné tuky a oleje neztužené (kokos, řepka, palma, slunečnice v proměnném hmotnostním podílu) rostlinný tuk plně ztužený (kokos), pitná voda, emulgátory (Mono-a diglyceridy mastných kyselin z jedlých tuku, estery polyglycerolu s jedlými mastnými kyselinami), jedlá sůl (0,1%), regulátor kyselosti: kyselina citronová, aroma, barvivo: beta-karoten], cukr, med 2,3 %, pitná voda, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku (2,1 %), kypřicí látka: E 500. Výrobek může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů, sóji, sezamu.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1567 kJ
Energetická hodnota 374 kcal
Tuky 18 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 10.5 g
Sacharidy 45.4 g
Z toho cukry 23 g
Bílkoviny 6.2 g
Sůl 0.7 g

Alergeny

Lepek Ano
Vejce Ano
Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1019377