0
K pokladně

Grilované ovoce

Grilované ovoce

Délka přípravy

Do půl hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

3 ks Broskve
1 ks Malý ananas
1 lžíce Ghí
4 lžíce Hnědý cukr
150 g Mascarpone
0.75 lžička Vanilkový extrakt
1.5 lžíce Med
75 ml 40% Smetana ke šlehání
1 ks Kokosový veganský jogurt
1 hrst Mandlové plátky
1 balení Čerstvé maliny
1 hrst Máta

Postup přípravy

1. Ovoce na grilu? Opravdu?

Ano! Ale pokud jste to nikdy nezkoušeli, chápeme, že se divíte. Věřte nám, že nejde o žádný exotický výstřelek. Naopak je to ideální způsob, jak grilování osladit i menším dětem, a přitom si pochutnat.

2. Umícháme mascarpone

Nejprve si připravte medové mascarpone. Ruční metlou prošlehejte sýr s medem a vanilkovým extraktem. Smetanu vyšlehejte dotuha. Pak ji jemně zamíchejte do ochuceného mascarpone, aby vznikl nadýchaný krém.

3. Připravíme broskve

Broskve rozpulte a vyjměte z nich pecku. Rozpusťte kousek přepuštěného másla, řez broskve do něj namočte a každou půlku broskve pak řeznou stranou „obtiskněte“ do hnědého cukru, aby se přichytil na máslo.

4. Připravíme ananas

Ananas zbavte tuhého středu a slupky. Nakrájejte ho na kousky, které napíchejte na špejle. Špízy pomašlujte rozpuštěným ghí a následně je také obalte v hnědém cukru.

5. Grilujeme

Broskve cukrovou stranou položte na čistou mřížku rozpáleného grilu (cca 200 stupňů), stejně na gril dejte péct i ananasové špízy. Pečte je pomalu asi 3 až 4 minuty, aby se utvořila karamelizovaná vrstva, broskve zvolna pečte asi minutu.

6. Podáváme

Takto grilované broskve podávejte s medovým mascarpone, malinami, posypané plátky mandlí a čerstvými lístky máty. Ananasové špízy podávejte s kokosovým jogurtem a plátky mandlí.

7. Více inspirace, slev a výhod v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů.  Členství je pro vás ZDARMA, tak se přihlaste do klubu Benjamínek už dnes.

Nakupte potřebné ingredience

Broskve (3 ks)

Malý ananas (1 ks)

Ghí (1 lžíce)

Hnědý cukr (4 lžíce)

Mascarpone (150 g)

Vanilkový extrakt (0.75lžička)

Med (1.5 lžíce)

40% Smetana ke šlehání (75 ml)

Kokosový veganský jogurt (1 ks)

Mandlové plátky (1hrst)

Čerstvé maliny (1balení)

Máta (1hrst)