Milí zákazníci, aktuálně se potýkáme se zpožděním doručení objednávek. Moc se omlouváme za případné komplikace. Intenzivně makáme na tom, aby bylo znova všechno tiptop

0
K pokladně

Domácí müsli tyčinky s ořechy

Domácí müsli tyčinky s ořechy

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

80 g Sušené brusinky
80 g Sušené meruňky
175 g Ovesné vločky
80 g Směs ořechů
80 g Vlašské ořechy
30 g Hladká mouka
1 špetka sůl
100 g Med
1 balení Formičky na müsli
1 balení Sáčky na tyčinky

Postup přípravy

1. Svačinky (nejen) do aktovky

Kdo ráno chroupe müsli, tomu to pak dobře myslí. Začněte s dětmi den domácími tyčinkami upečených po vašem. Zvolte ovoce, jaké děti rády, zapečte s oříšky a vločkami a máte hotovo. Je to pecka na ráno, ale i na zabalení do školy nebo na hřiště.

2. Namočíme ovoce

Sušené ovoce nejprve namočte do vody asi na hodinu. Pak jej sceďte, vymačkejte přebytečnou vodu a nakrájejte ho na kousky. Tím ho před teplem trouby ochráníte a nebude v tyčinkách spálené.

3. Opečeme oříšky

Troubu předehřejte na 180 stupňů. Rozehřejte pánev a na středně silném plameni opečte vločky i oříšky. Budou lahodnější, ale pozor ať je nespálíte.

4. Smícháme těsto

Připravte si hlubší pečící nádobu, nebo silikonové formičky na tyčinky. Opečené oříšky, vločky a ovoce promíchejte s moukou a solí. Zalijte medem a promíchejte.

5. Pečeme

Těsto upěchujte do připravené nádoby. Pečte 20-25 minut.

6. Tip, jak skladovat

Vyjměte z trouby a nechte vychladnout. Jakmile budou tyčinky hotové, tak je můžete zabalit do sáčků, aby vydržely křupavé.

7. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů. Přihlaste se do klubu Benjamínek kliknutím zde.

Nakupte potřebné ingredience

Sušené brusinky (80 g)

Sušené meruňky (80 g)

Ovesné vločky (175 g)

Směs ořechů (80 g)

Vlašské ořechy (80 g)

Hladká mouka (30 g)

sůl (1špetka)

Med (100 g)

Formičky na müsli (1balení)

Sáčky na tyčinky (1balení)