Domácí müsli tyčinky s ořechy

Domácí müsli tyčinky s ořechy

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. Svačinky (nejen) do aktovky

Co zabalit školákům na přestávku, aby se najedli pořádně, kvalitně a s chutí? Dětský klub Benjamínek přináší čtveřici originálních a jednoduchých receptů, které rozzáří dětem očíčka. Staňte se také členem a získávejte pravidelné recepty pro děti. Stačí kliknout zde.     

2. Namočíme ovoce

Sušené ovoce nejprve namočte do vody asi na hodinu. Pak jej sceďte, vymačkejte přebytečnou vodu a nakrájejte ho na kousky. Tím ho před teplem trouby ochráníte a nebude v tyčinkách spálené.

3. Opečeme oříšky

Troubu předehřejte na 180 stupňů. Rozehřejte pánev a na středně silném plameni opečte vločky i oříšky. Budou lahodnější, ale pozor ať je nespálíte.

4. Smícháme těsto

Připravte si hlubší pečící nádobu, nebo silikonové formičky na tyčinky. Opečené oříšky, vločky a ovoce promíchejte s moukou a solí. Zalijte medem a promíchejte.

5. Pečeme

Těsto upěchujte do připravené nádoby. Pečte 20-25 minut.

6. Tip, jak skladovat

Vyjměte z trouby a nechte vychladnout. Jakmile budou tyčinky hotové, tak je můžete zabalit do sáčků, aby vydržely křupavé.

7. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zážitkovou kartu ActivePass. Přihlaste se do klubu Benjamínek kliknutím zde.

Ingredience

80 g Sušené brusinky
80 g Sušené meruňky
175 g Ovesné vločky
80 g Směs ořechů
80 g Vlašské ořechy
30 g Hladká mouka
1 špetka sůl
100 g Med
1 balení Formičky na müsli
1 balení Sáčky na tyčinky

Pokud využíváte funkci personalizace, upravíme zasílané nabídky tak, aby pro vás byly vždy zajímavé. Zohledníme na jaké zboží se u nás díváte (i když se nepřihlásíte), co nakupujete, jaké naše e-maily vás zaujmou a údaje, které z toho odvodíme. Personalizaci můžete samozřejmě kdykoliv (i před registrací) vypnout v sekci Nastavení soukromí .

Nebo