Bezlepkový pekanový koláč

Bezlepkový pekanový koláč

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Postup přípravy

1. Těsto

Předehřejeme si troubu na 175 °C. Vezmeme si malou misku a v ní si smícháme 50 g kokosové mouky, 50 g mandlové mouky, 75 ml rozpuštěného ghí másla a 1 lžíci sirupu. Vznikne nám těsto, které rozprostřeme na pečící papír do kulaté formy. Těsto rozprostřeme do velmi tenké vrstvy.

2. Pečení a míchání

Dáme do trouby a pečeme cca 8 minut. Raději kontrolujeme a dáváme pozor, aby nám příliš nezhnědlo. Zatímco se nám peče těsto, v hrnečku si rozmícháme 2 lžíce rozemletých lněných semínek a 10 lžic vlažné vody. Ze směsi nám vznikne gel, taková náhrada vajíček. Hrneček dáme do lednice.

3. Karamel

Nyní si připravíme horní karamelovou vrstvu. Vezmeme si středně velkou pánev. Na ní si necháme rozehřát 2 lžíce ghí másla, přidáme 2 lžíce sirupu, ½ lžičky skořice, ¼ lžičky mletého zázvoru, ¼ lžičky muškátového oříšku a promícháme. Nakonec přisypeme 80 g kokosového cukru a pomalu mícháme - začne se nám tvořit karamel. Jakmile to začne bublat, zmírníme plamen a mícháme ještě cca 30 sekund. Sundáme z plotýnky.

4. Ořechy a datle

Připravíme si 120 g pekanových ořechů a 4 vypeckované datle. Datle nasekáme na menší kousky. Co se týče pekanových ořechů, lze jich nasekat jen část a část ořechů nechat celou.

5. Závěr

Do karamelové směsi přilijeme směs vody a lněných semínek, důkladně promícháme, k tomu přisypeme ještě datle a ořechy. Nyní karamelovou směs rozprostřeme na upečený základ a dáme péct ještě na 170 °C cca 15-20 minut.

Ingredience

0.1 g Kokosová mouka
50 g Mandlová mouka
0.5 g Máslo ghí
1 lžíce Javorový sirup
2 lžíce Lněná semínka
120 g Pekanové ořechy
5 ks Datle
80 g Kokosový cukr
1 g Skořice
1 g Muškátový oříšek
1 g Zázvor mletý

Pokud využíváte funkci personalizace, upravíme zasílané nabídky tak, aby pro vás byly vždy zajímavé. Zohledníme na jaké zboží se u nás díváte (i když se nepřihlásíte), co nakupujete, jaké naše e-maily vás zaujmou a údaje, které z toho odvodíme. Personalizaci můžete samozřejmě kdykoliv (i před registrací) vypnout v sekci Nastavení soukromí .

Nebo