0
K pokladně

Zmrzlinové sendviče pro děti

Zmrzlinové sendviče pro děti

Délka přípravy

Do půl hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

1 hrnek Na sušenky: hladká mouka
0.5 lžičky Jedlá soda
200 g Máslo
0.3 hrnku Med
1 ks Vejce
1 hrnek Ovesné vločky
50 g Čokoládové čočky
460 ml Na sendviče: Zmrzlina v kelímku
1 ks Cukrářské zdobení
1 hrst Sekané pistácie

Postup přípravy

1. Zaděláme na sušenky

Změklé máslo vyšlehejte s vejcem a medem. Když se spojí, přidejte hladkou mouku smíchanou s jedlou sodou a ovesnými vločkami. Nakonec do těsta přidejte čokoládové čočky.

2. Pečeme

Z těsta tvořte kuličky, které na plechu s pečicí papírem zmáčkněte do průměru cca 8 cm. Použijte k tomu navlhčené dno skleničky. Dejte je péct do předehřáté trouby na 180 stupňů na cca 12 minut.  

3. Skládáme sendviče

Zmrzlinové sendviče připravíte jednoduše. Snadným trikem rozporcujte zmrzku: až lehce povolí, položte ji na bok a i s kelímkem zmrzlinu nakrájejte na kolečka. Ty pak jednoduše položte na sušenku a odstraňte proužek papírového kelímku. Na zmrzlinu položte i z vrchu další sušenku a okraje zmrzlinových sendvičů ozdobte cukrářským zdobením či nasekanými ořechy, v našem případě pistáciemi. Pracujte co nejrychleji, zmrzlina taje. 

4. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů. Členství je pro vás ZDARMA, tak se přihlaste do klubu Benjamínek už dnes.

Nakupte potřebné ingredience

Na sušenky: hladká mouka (1hrnek)

Jedlá soda (0.5lžičky)

Máslo (200 g)

Med (0.3hrnku)

Ovesné vločky (1hrnek)

Čokoládové čočky (50 g)

Na sendviče: Zmrzlina v kelímku (460 ml)

Cukrářské zdobení (1 ks)

Sekané pistácie (1hrst)