0
K pokladně

Valentýnské crêpes s ovocem

Valentýnské crêpes s ovocem

Délka přípravy

Rychlé

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

300 ml Polotučné mléko
3 ks Vejce
4 lžíce Máslo
3 lžíce Cukr krupice
110 g Mouka
5 ks Jahody
10 ks Maliny
10 ks Borůvky
5 lžíce Šlehačka
3 lžíce Proteinella
2 lžíce Topping na dezert

Postup přípravy

1. Šleháme mixérem

Máte-li kuchyňského robota či tyčový mixér, smíchejte mléko, vejce, cukr krupici, špetku soli a dvě lžíce rozpuštěného másla. Mouku přidejte jako poslední. Mixujte několik vteřin, dokud nezískáte jemné těsto. Přikryjte ho utěrkou či poklicí a nechte alespoň 20 minut odpočívat. Těsto v tomto stavu vydrží i celou noc v lednici, můžete ho tedy připravit večer před snídaní.

2. Šleháme bez mixéru poprvé

Mléko a vejce slijte do velké mísy. Našlehejte dohromady, dokud nezískáte asi 2 šálky tekutiny. Přidejte 2 lžíce rozpuštěného másla a vmíchejte do směsi.

3. Šleháme bez mixéru podruhé

Mouku a cukr krupici vsypejte do druhé velké mísy a přidejte půl lžičky soli. Vše promíchejte a přidejte asi tři čtvrtě šálku směsi z druhé misky. Opatrně smíchejte, dokud nevznikne jemná pasta. Stačí míchat jen pár vteřin, abyste to nepřehnali.

4. Šleháme bez mixéru potřetí

Přidejte zbytek tekutiny a vyšlehejte jemné, vodové těsto. Přikryjte ho utěrkou či poklicí a nechte alespoň 20 minut odpočívat. Těsto v tomto stavu vydrží i celou noc v lednici, můžete ho tedy připravit večer před snídaní.

5. Příprava na smažení

Nahřejte si nepřilnavou pánev na středním plameni. Potřete rovnoměrnou vrstvou másla, nejlépe štětcem či mašlovačkou. Vždy předtím, než palačinku dáte na pánev, těsto promíchejte, aby bylo rovnoměrně rozložené.

6. Šup na pánev

Vlijte na horkou pánev asi 1/4 šálku těsta. Pánví zakružte, abyste těsto rovnoměrně rozložili. Nechte smažit asi 30-40 vteřin, otočte a nechte ještě asi 10 vteřin dodělat. Rozložte na talíř a celý proces opakujte, dokud nespotřebujete všechno těsto.

7. Čas zdobit

Palačinky dochuťte tím, co má vaše polovička nejraději. Doporučujeme šlehačku ve spreji a kousky sladkého ovoce - jahody, maliny a borůvky. Dobře poslouží i jogurty, oříškové pomazánky, jako třeba Proteinella, nebo toppingy na dezerty HealthyCo. Nakonec palačinky zabalte a zaprašte krupicovým cukrem.

Nakupte potřebné ingredience

Polotučné mléko (300 ml)

Vejce (3 ks)

Máslo (4 lžíce)

Cukr krupice (3 lžíce)

Mouka (110 g)

Jahody (5 ks)

Maliny (10 ks)

Borůvky (10 ks)

Šlehačka (5 lžíce)

Proteinella (3 lžíce)

Topping na dezert (2 lžíce)