0
K pokladně

Světácké sendviče

Světácké sendviče

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

1 ks Kuřecí prsa
1 lžíce Olivový olej
1 špetka Sůl
1 špetka Pepř
5 ks Rajčata
2 ks Toastový chleba
1 ks Hlávkový salát
200 g Slanina
0.7 ks Červená cibule
1 ks Máslo

Postup přípravy

1. Připravíme si kuřecí prsa

Kuřecí prsa omyjeme, nakrájíme na tenké plátky a pořádně naklepeme. Dle chuti je můžeme posypat solí a pepřem. Mezitím si vyhřejeme pánev na středním plameni a vymažeme ji buďto olivovým olejem nebo máslem.

2. Maso podusíme

Kuřecí plátky dáme na pánev a necháme je vařit cca minutku. Pak je otočíme, přejdeme na malý plamen a pánev přikryjeme pokličkou. Klíč je v trpělivosti - maso teď necháme 10 minut dusit pod pokličkou a nebudeme ji zvedat. Po 10 minutách plamen vypneme, ale pokličku ještě necháme na místě.

3. Poslední úpravy prsíček

Maso pod pokličkou necháme dalších 10 minut odpočívat. Teprve pak ho můžeme zkontrolovat. Je-li uvnitř bílé, jsme s ním hotovi, stačí ho už jen nakrájet tak, aby se hodilo do sendviče.

4. Ohřejeme chléb, osmažíme slaninu

Do vyhřáté trouby dáme krajíce chleba a pár minut je tam necháme, aby byly pěkně křupavé. Mezitím vezmeme plátky slaniny a rozprostřeme je na rozpálenou pánvičku. Občas ji otočíme a necháme smažit podle chuti. Můžeme klidně dokřupava, jen je třeba pamatovat na to, že slanina pak půjde těžko propíchnout špejlí a nemusí v sendviči držet.

5. Čas na zeleninu

Důkladně si omyjeme všechnu zeleninu. Rajčata s červenou cibulí nakrájíme na tenká kolečka. Salát zas necháme okapat a listy natrháme tak, aby nám pasovaly do sendviče a nevykukovaly ven.

6. Dáme to dohromady

Chleby vyndáme z trouby a potřeme máslem. Na jednu půlku pak postupně naskládáme listy salátu, červenou cibuli, tenký plátek nakrájených kuřecích prsíček, slaninu a nakrájená rajčata. Nakonec vše přikryjeme druhým krajícem.

7. Poslední úpravy

Každý sendvič můžeme podélně rozříznout na polovinu. Doporučujeme do něj zapíchnout kousek špejle, aby držel pohromadě - jen na ni pak nesmíme zapomenout, než se zakousneme. :) Teď už stačí jen zabalit a vydatný oběd na cesty je hotový. Přejeme dobrou chuť a výletu zdar! :)

Nakupte potřebné ingredience

Kuřecí prsa (1 ks)

Olivový olej (1 lžíce)

Sůl (1špetka)

Pepř (1špetka)

Rajčata (5 ks)

Toastový chleba (2 ks)

Hlávkový salát (1 ks)

Slanina (200 g)

Červená cibule (0.7 ks)

Máslo (1 ks)