Ve velké míse ušleháme máslo, cukry a žloutky. Přidáme smetanu a promícháme. Potom přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a špetkou soli. Těsto promícháme, přidáme kůru z 1 citronu, rum, nasekané ořechy a čokoládu. Směs znovu promícháme.
3. Šleháme
Bílky ušleháme dotuha, přidáme ke žloutkové směsi a vařečkou opatrně vmícháme do těsta.
4. Vrstvíme a pečeme
Formu na bábovku vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou. Těsto vrstvíme do formy, pečeme 50 – 55 minut.
5. Pocukrujeme a můžeme si pochutnávat
Bábovku necháme částečně vychladnout, potom ji vyklopíme na talíř, posypeme směsí moučkového a vanilkového cukru.