0
K pokladně

Palačinky

Palačinky

Délka přípravy

Rychlé

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

250 g Hladká mouka
500 ml Mléko
3 ks Vejce
1 špetka Jedlá soda
1 špetka Sůl
1 balení Ghí na smažení
1 balení Lískooříšková pomazánka
1 balení Čerstvé ovoce (banán, borůvky, jahody, mandarinky,...)

Postup přípravy

1. Palačinky plné fantazie

Krásnější snídani svět neviděl. Nachystejte oblíbené ovoce, šlehačku a zavolejte své malé pomocníky. Je tu totiž další díl našeho seriálu Vaříme s dětmi pro děti, a tentokrát budeme kouzlit palačinky ozvláštněné nápaditými způsoby servírování a zdobení.

2. Usmažíme palačinky

Nejprve si připravte těsto na palačinky: rozšlehejte 3 vejce v mléce, přidejte špetku soli a pak do směsi postupně zašlehejte prosátou hladkou mouku s jedlou sodou. Na velké pánvi smažte tenké palačinky na přepuštěném másle ghí.  

3. Co takhle na špejli?

Hotové palačinky nechte zchladnout a pak je s dětmi nazdobte podle své fantazie. Jednoduchý, ale kreativní způsob je nakrájet palačinky na tenké proužky. Děti pak nechte, aby je napíchaly na špejli střídavě s ovocem. 

4. Složit můžete krásnou rybku...

Z palačinek můžete sestavit i krásnou rybku. Velkou palačinku namažte sladkou pomazánkou z lískových oříšků a složte ji do tvaru trojúhelníku. Děti pak nechte, aby ji nazdobily ovocem. Namísto rybích šupinek poslouží nakrájené jahody, jako očičko zas kolečko banánu s borůvkou.

5. ... I barevného motýlka

Složit můžete také krásného motýla. Tělo vytvoříte srolováním namazané palačinky a křídla zas rozpůlením a složením druhé palačinky. Děti motýlkovi pak nazdobí křídla, aby byl barevný jako v přírodě.

6. Více inspirace, slev a výhod v klubu benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů.  Členství je pro vás ZDARMA, tak se přihlaste do klubu Benjamínek už dnes.

Nakupte potřebné ingredience

Hladká mouka (250 g)

Mléko (500 ml)

Vejce (3 ks)

Jedlá soda (1špetka)

Sůl (1špetka)

Ghí na smažení (1balení)

Lískooříšková pomazánka (1balení)

Čerstvé ovoce (banán, borůvky, jahody, mandarinky,...) (1balení)