0
K pokladně

Linecké cukroví

Linecké cukroví

Délka přípravy

Do dvou hodin

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

210 g Zátkova Hladká mouka 1kg
140 g Madeta Jihočeské máslo 82% 250g
70 g TTD Moučka cukr 1kg
2 ks Jeřábek & Vodrážka Farmářská vejce z podestýlky L 6ks
1 ks Dr. Oetker Vanilkový cukr 8g
5 ml Rauch Culinary citrónová šťáva 100% 0,25l
1 ks Hamé džem ovocná směs rybízová 300g

Postup přípravy

1. Dokonale hladké těsto

Máslo vyndáme z ledničky v předstihu, všechny suroviny musí mít pokojovou teplotu. Mezitím si prosejeme mouku a cukr moučka pomocí jemného sítka, hrubý "písek" co nám zbude v sítku nekompromisně vyhodíme. Do mísy dáme cukr, mouku, máslo, citron a dva žloutky a začneme rukama propracovávat. Až se vytvoří drobenka, těsto vyklopíme na vál a dále zpracováváme, dokud nebude úplně hladké. Těsto musí mít naprosto hladkou konzistenci, ale zase nám nesmí lepit k válu. Hotové těsto zabalíme do fólie a dáme do lednice minimálně na hodinu odležet.

2. Vyválíme

Vyjmeme těsto z lednice a rozdělíme si ho cca.na 3 - 4 menší kusy, které vyvalujeme, základem je, aby každá várka těsta, kterou vyvalujeme byla dostatečně studená. Těsto rozválíme na plát, který nesmí být příliš tenký. Při vyvalování těsto jemně podsypáváme prosátým cukrem moučka, který nám zaručí, že zbytky těsta můžeme dál na další kolečka, v těstě nepřibude žádná mouka a díky tomu po upečení bude cukroví krásně vláčné, nebude tvrdé a nebudou se na něm dělat stroupky, jen je třeba mít na paměti, že těsto bude pokaždé o trochu sladší.

3. Vykrojíme a upečeme

Vykrájíme libovolné tvary, pečeme na 180°C cca. 10 minut. Troubu hlídáme, stává se, že každý kousek je upečený v jinou chvíli. Hotové za pár dní promazáváme rybízovou marmeládou.

Nakupte potřebné ingredience

Zátkova Hladká mouka 1kg (210 g)

Madeta Jihočeské máslo 82% 250g (140 g)

TTD Moučka cukr 1kg (70 g)

Jeřábek & Vodrážka Farmářská vejce z podestýlky L 6ks (2 ks)

Dr. Oetker Vanilkový cukr 8g (1 ks)

Rauch Culinary citrónová šťáva 100% 0,25l (5 ml)

Hamé džem ovocná směs rybízová 300g (1 ks)