0
K pokladně

Kynuté borůvkové knedlíky

Kynuté borůvkové knedlíky

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

200 g Mléko
400 g Hrubá mouka
40 g Cukr krupice
35 g Změklé máslo
1 balení Sušené droždí
1 ks Vejce
1 špetka Sůl
250 g Borůvky
10 g Moučkový cukr (k podávání)
1 balení Tvaroh (k podávání)

Postup přípravy

1. Připravíme těsto

Mléko lehce zahřejeme. V hrníčku smícháme lžíci mouky, cukru a sušené droždí, přilejeme polovinu teplého mléka, promícháme a necháme vzejít kvásek asi 10 minut. Když je kvásek již nabublaný, ve velké míse smícháme zbytek mouky, cukru, mléka, vajíčko, máslo, sůl, přidáme kvásek a vypracujeme hladké těsto. V robotu hněteme cca 10 minut, dokud není těsto pružné a jen lehce lepivé. Přikryjeme mísu utěrkou a dáme na teplé místo vykynout cca na hodinu, těsto by mělo zdvojnásobit svůj objem.

2. Přidáme borůvky

Z těsta si uděláme váleček a rozkrájíme ho na 15 stejných dílku. Vždy si vezmeme jeden kousek těsta, uděláme z něj placičku, nasypeme lžíci zmražených borůvek a zabalíme je do knedlíku a utáhneme, aby z těsta nevypadly. Nakonec knedlíky lehce obalíme v hrubé mouce a dáme prozatím stranou. Takto pokračujeme se všemi dalšími kusy. Připravené knedlíky necháme dalších 30 minut kynout.

3. Vaříme knedlíky a podáváme

Ve velkém hrnci přivedeme osolenou vodu k varu, knedlíky poté vaříme cca 5 minut z každé strany, záleží na velikosti knedlíků. Ihned po vyndání z vody je propícháme vidličkou. Podáváme s tvarohem, moučkovým cukrem a rozpuštěným máslem.

Nakupte potřebné ingredience

Mléko (200 g)

Hrubá mouka (400 g)

Cukr krupice (40 g)

Změklé máslo (35 g)

Sušené droždí (1balení)

Vejce (1 ks)

Sůl (1špetka)

Borůvky (250 g)

Moučkový cukr (k podávání) (10 g)

Tvaroh (k podávání) (1balení)