Troubu si předehřejeme na 200 a plech vyložíme pečícím papírem. V míse smícháme obě mouky, sůl
a sodu, uděláme uprostřed důlek a nalijeme do něj podmáslí. Vidličkou směs hrubě smícháme, poté
přesuneme na lehce pomoučněnou pracovní plochu a vypracujeme hladké a jen lehce lepivé těsto.
Hněteme alespoň 2 minuty.
2. Pečeme
Nakonec z těsta vytvarujeme bochánek, ostrým nožem uděláme na
nahoře křížek a pečeme v předehřáté troubě 30 minut. Po vyndání ještě na chléb zaklepeme, měl by
být dutý. Pokud není, pečeme dalších 5 minut. Necháme vychladnout na mřížce.