0
K pokladně

Jahody, vanička

250 g
Běžná cena
49,90 Kč 199,60 Kč/kg
Země původu:
Španělsko
Popis produktu

Jahody

Jakost: I.

O PRODUKTU

Jahody rostou na jahodníku a vytváří nepravý plod. Jedná se o drobné ovoce s typickou červenou barvou v době zralosti s možným zeleno bílým vrškem. Chuť jahod bývá sladká a příjemná. 

Konzumace: Jahody jsou určené k rychlé konzumaci. Můžete z nich připravit výborné ovocné knedlíky s tvarohem, udělat z nich jahodovou dřeň, nebo si je jen dát do sklenky dobrého sektu.

Mytí: Jahodám nesvědčí mytí pod tekoucí vodou, protože tak přicházejí o vůni. Lepší je jahody krátce položit do mísy s vodou a nechat okapat.

ZAJÍMAVOST

Jahody se z botanického hlediska neřadí mezi bobule (byť pro potravinářské a jiné účely se takto občas považují). Bobule má semínka obklopená dužinou, u jahod je to jinak. To, co se konzumuje, je zbytnělé květní lůžko - jedná se tedy o souplodí nažek.

UPOZORNĚNÍ

Na jahodách se mohou vyskytovat suché otlaky, tyto otlaky vznikají při skladovaní ve vaničce a není to známka závady.  Tyto otlaky se mohou objevit i několik hodin po utržení. Není to způsobeno dlouhým skladováním, ale tím že jahody jsou velmi náchylný druh ovoce.

Skladovací podmínky
Jahody je možné skladovat jen krátkodobě, nejlépe v teplotě od +1°C do + 5°C. Zároveň plody nemyjte, dokud je opravdu nebudete používat.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Jahody.

Popis produktu

Třída jakosti I.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1018045