0
K pokladně

Salát s halloumi a pečenými rajčátky

Salát s halloumi a pečenými rajčátky

Délka přípravy

Do půl hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

5 g Hrubozrnná hořčice
5 lžíce Olivový olej
2 lžíce Citron
100 g Salátové listy
100 g Špenát
4 ks Ředkvičky
0.1 lžíce Kapary
10 ks Cherry rajčata
1 ks Cuketa
250 g Halloumi

Postup přípravy

1.

Nahřejeme si troubu na 170°C. Rozkrájíme si cca 10 cherry rajčátek na půlky, vyskládáme je na pečící papír, postříkáme je jemně olivovým olejem a lehce opepříme. Dáme do trouby cca na 10-15 minut.

2.

Mezitím si připravíme dresink. V malé mističce důkladně promícháme 1 lžičku hořčice, 5 lžic olivového oleje, 2 lžíce citrónové šťávy, 2 lžíce posekaných bylinek (např. petrželka, tymián, oregano) se špetkou soli a pepře. Halloumi sýr je velmi slaný, takže se solí opravdu opatrně.

3.

Do větší mísy hodíme 2 velké hrsti špenátu, 2 hrsti mixu salátů, 3 lžíce kapari, na slabounké plátky nakrájených 3-5 ředkviček a na plátky mladé cukety. Do salátů volte vždy drobné cukety, které jsou křupavé. Vše promícháme s 3 lžícemi dresinku.

4.

Halloumi sýr nakrájíme na plátky a orestujeme jej na pánvi z obou stran dohněda. Nyní rozdělíme salát do 2 misek či hlubokých talířů. Přidáme hotové kousky halloumi, opečené kousky cherry rajčátek a na závěr ještě lehce zakapeme dresinkem. Zbylý dresink dáme do uzavíratelné nádoby a uložíme do lednice.

Nakupte potřebné ingredience

Hrubozrnná hořčice (5 g)

Olivový olej (5 lžíce)

Citron (2 lžíce)

Salátové listy (100 g)

Špenát (100 g)

Ředkvičky (4 ks)

Kapary (0.1 lžíce)

Cherry rajčata (10 ks)

Cuketa (1 ks)

Halloumi (250 g)