0
K pokladně

Přirozeně bezlepkové mandlové sušenky

Přirozeně bezlepkové mandlové sušenky

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

190 g Mandlová mouka
1 ks Bílek
80 g Moučkový cukr
1 lžic Likér Amaretto
2 hrsti Mandlové plátky

Postup přípravy

1. SUŠENKY BEZ LEPKU, ZATO S CHUTÍ

Nenechte lepek, aby vám s dětmi kazil mlsné chvilky. Náš recept na voňavé mandlové sušenky si zamiluje celá rodina a budete je mít hotové raz dva. Doporučte ho svým známým bezlepkářům, ať se taky rozmazlí.

2. NACHYSTÁME TĚSTO

Bílek prošlehejte ruční metlou do pěny (ne zcela do pevna). Do mísy odvažte mandlovou mouku a moučkový cukr. Společně promíchejte a následně přidejte likér Amaretto a prošlehaný bílek. Zamíchejte, vznikne lepivé těsto. 

3. PŘIPRAVÍME TROUBU

Připravte si plech s pečicím papírem nebo podložkou a horkovzdušnou troubu předehřejte na 180 stupňů. Mandlové plátky nasypte na talíř.

4. TVARUJEME A PEČEME

Rukama tvořte z mandlového těsta kuličky a ty obalte v mandlových plátcích. Vyskládejte je na plech a dejte péct na cca 15 minut. Když začnou zlátnout, z trouby je vyndejte a ještě na plechu je nechte zchladnout.

5. VÍCE INSPIRACE V KLUBU BENJAMÍNEK

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů. Členství je pro vás ZDARMA, tak se přihlaste do klubu Benjamínek už dnes.

Nakupte potřebné ingredience

Mandlová mouka (190 g)

Bílek (1 ks)

Moučkový cukr (80 g)

Likér Amaretto (1lžic)

Mandlové plátky (2hrsti)