0
K pokladně

Masovo - zeleninový příkrm s rýží (od 7. měsíce)

Masovo - zeleninový příkrm s rýží (od 7. měsíce)

Délka přípravy

Do půl hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

1 ks Petržel kořenová praná
1 ks Mrkev bio
1 balení Bio mleté hovězí maso
1 balení Rýže
10 ml Olivový olej extra panenský

Postup přípravy

1. KDY DÁT MIMINKU MASO?

Kvalitní maso zařaďte miminku do jídelníčku od 7. měsíce. Ideálně doporučujeme maso v BIO kvalitě – drůbeží, telecí, hovězí, krůtí či králičí.

2. POSTUP PŘÍPRAVY

Rýži uvařte ve vodě dle návodu bez soli. Na trošce olivového oleje krátce orestujte na kostičky nakrájenou mrkev a petržel, ty zalijte vodou a vařte do změknutí. Mleté maso povařte ve vodě zvlášť. Pak vše společně rozmixujte s rýží. Výsledný příkrm můžete zamrazit.

3. NÁŠ TIP K HOVĚZÍMU

Pokud zvolíte hovězí, berte buď zadní nebo ze svíčkové. Kdo nemá doma mlýnek, může si maso objednat předem namleté – doporučujeme například BIO hovězí z ekofarmy Babiny.

4. OBECNÉ RADY K PŘÍKRMŮM

Doporučujeme s příkrmy začít od cca 5. měsíce věku miminka. Nejprve zkuste jednodruhové zeleninové příkrmy, následně přidejte jednodruhové ovocné. Od ukončeného 6. měsíce můžete začít zařazovat lepek a suroviny míchat. Od cca 7. měsíce zařaďte miminkům do jídelníčku i kvalitní maso, ideálně v BIO kvalitě – drůbeží, telecí, hovězí, krůtí či králičí. Nezapomeňte použít i kvalitní olivový olej – stačí kapka. Zatím se vyvarujte soli a koření.

5. VÍCE INSPIRACE V KLUBU BENJAMÍNEK

Zajímají vás další recepty pro miminka a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek, a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zážitkovou kartu ActivePass.

Nakupte potřebné ingredience

Petržel kořenová praná (1 ks)

Mrkev bio (1 ks)

Bio mleté hovězí maso (1balení)

Rýže (1balení)

Olivový olej extra panenský (10 ml)