0
K pokladně

Kuřecí Caesar sendvič

Kuřecí Caesar sendvič

Délka přípravy

Do hodinky

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

600 g Kuřecí prsa
33 cl Rostlinný olej
3 stroužky Česnek
5 g Čerstvě mletý pepř
5 g Sůl
2 ks Žloutky
0.5 lžíce Hořčice
1 ks Šťáva z 1 citrónu
8 ks Filety ančoviček
1 lžíce Vlažná voda
150 g Sýr Gran Moravia
100 g Salát little gem
500 g Sandwich chléb

Postup přípravy

1. Postup na marinádu

Kuřecí prsa omyjte, očistěte a rozkrojte podélně napůl. Dále maso osušte, osolte a opepřete z obou stran. Ve střední míse smíchejte rostlinný olej s prolisovaným česnekem. Do mísy přidejte kuřecí maso a promíchejte. Přikryjte potravinářskou fólií a nechte alespoň 2 hodiny marinovat v chladu.

2. Postup na dresink

Nejdříve si připravte domácí majonézu. Ve větší míse smíchejte žloutky spolu s hořčicí a solí. Poté postupně po kapkách přilévejte olej a pomocí šlehače zašlehávejte - můžete využít i kuchyňský robot. Další dávku oleje přilijte vždy, když se ta předchozí zašlehá - majonéza se může lehce srazit nebo naopak nemusí zhoustnout. Do hotové majonézy vmíchejte šťávu z citrónu, co nejjemněji nasekané ančovičky, utřený česnek, sůl a pepř. Pokud by byl dresink příliš hustý, přidejte lžíci až dvě vlažné vody. Uchovávejte v chladu.

3. Postup na sendvič

Marinovaná kuřecí prsa grilujte z každé strany asi 5 minut - maso musí být uvnitř zcela hotové, ale dávejte pozor, ať jej na grilu nevysušíte. Na každý sendvič si připravte 2 plátky toastového chleba, které také opečte předem na grilu. Jeden plátek opečeného toastu bohatě potřete připraveným dresinkem. Na dresing dejte 2 listy omytého salátu little gem nebo půlky listů římského salátu. Na salát položte nafilírované (zešikma nakrájené na silné plátky) grilované kuře a posypte parmazánem. Seshora přikryjte druhým opečeným toastem, který můžete také lehce potřít dresinkem.

4. Postup na domácí majonézu

Ve větší míse smíchejte žloutky spolu s hořčicí a solí. Poté postupně po kapkách přilévejte olej a pomocí šlehače zašlehávejte - můžete využít i kuchyňský robot. Další dávku oleje přilijte vždy, když se ta předchozí zašlehá - majonéza se může lehce srazit nebo naopak nemusí zhoustnout. Do hotové majonézy vmíchejte šťávu z citrónu a dochuťte solí.

Nakupte potřebné ingredience

Kuřecí prsa (600 g)

Rostlinný olej (33cl)

Česnek (3 stroužky)

Čerstvě mletý pepř (5 g)

Sůl (5 g)

Žloutky (2 ks)

Hořčice (0.5 lžíce)

Šťáva z 1 citrónu (1 ks)

Filety ančoviček (8 ks)

Vlažná voda (1 lžíce)

Sýr Gran Moravia (150 g)

Salát little gem (100 g)

Sandwich chléb (500 g)