Formu vyložíme pečícím papírem a ten vymažeme olejem.
2. Vaříme
Salko smícháme pomocí metličky s máslem o pokojové teplotě a vložíme do hrnce. Plotýnku zapneme na střední plamen a do hrnce přidáme cukr a instatní kávu. Vaříme dokud se směs nezačne odlepovat od stěny hrnce. Pak opatrně vlijeme do formy vyložené pečícím papírem.
3. Rozpustíme čokoládu
Nad vodní lázní necháme rozpustit čokoládu a pak vlijeme do formy na karamel. Pomocí stěrky rozetřeme po celé ploše formy.
4. Přidáme i ořechy
Lískové ořechy nasekáme nahrubo a zasypeme jimi celou plochu formy.
5. A necháme zchladnout
Formu vložíme do lednice a necháme chladnout přes noc. Pak karamel rozkrájíme na menší kousky a ihned podáváme.