V kastrůlku rozpustíme 2 lžíce másla a zpěníme na něm nakrájenou cibuli s česnekem. Přidáme na kostičky nakrájené hrušky, oloupanou, nakrájený batát a snítku tymiánu. Směs krátce osmahneme, přidáme vývar, přivedeme k varu, vaříme pod pokličkou 20 minut do změknutí.
2. Ještě smetanu
Na závěr přidáme smetanu. Vyjmeme snítku tymiánu, rozmixujeme dohladka.
3. A servírujeme
Na pánvi s rozehřátým máslem osmažíme plátky hrušek, servírujeme k polévce.