0
K pokladně

Jacobs Velvet Gold Crema instantní káva

180 g
Běžná cena
149,90 Kč 832,78 Kč/kg

Značka: Jacobs

Země původu:
Velká Británie
Popis produktu

Rozpustná káva Jacobs Velvet Gold Crema přináší unikátní spojení jemné chuti a bohaté sametové pěny.

Intenzita: 3/5.

Ponořte se do bohaté pěny kávy Jacobs Velvet Gold Crema a vychutnejte si každý okamžik plný lehkosti a nekonečné jemnosti. Nechte se inspirovat bohatou sametovou pěnou.

Rozpustná káva Jacobs je vyrobena pouze ze 100% kávovch zrn.

O ZNAČCE

Zažijte jedinečnou sílu magického aroma káv Jacobs. Dejte si šálek kávy, přivoňte si magického aroma a sněte s otevřenýma očima. S Jacobs kávou jednoduše nic není nemožné.

Johann Jacobs založil svůj podnik v německých Brémách již roku 1895 na velmi silném základě, kterým byl prostý sen. Zakladatel značky totiž rozuměl síle kávového aroma, jež dokáže probudit naše dávno zapomenutá přání a rozhodl se splnit si svůj vlastní sen. Tím bylo dopřát jedinečný požitek z kávového aroma Jacobs všem obyčejným lidem. Skrze kávu a její výjimečné aroma se Jacobs snaží toto poselství šířit i nyní.

ZAJÍMAVOST

Káva. Na žebříčku komodit, se kterými se nejčastěji obchoduje, zaujímá druhé místo hned za ropou. Patří k jednomu z nejvíce konzumovaných nápojů v Evropě – překonává tím i pivo a víno. Jak ale tento aromatický nápoj s bohatou chutí zahájil své vítězné tažení světem?

Káva byla údajně objevena v horských oblastech dnešní Etiopie kolem roku 600 až 800 našeho letopočtu. Což hezky vypráví legenda o pastýři jménem Kaldi. Ten si povšiml, že jeho ovce jsou vzhůru a čilé celou noc, když se napasou určitých třešňově červených bobulí. Vyzkoušel je sám na sobě. Byl rázem plný energie. Pastýř o svém objevu pověděl mnichovi z blízkého kláštera. Mnich rozdrtil několik bobulí, zalil je vroucí vodou, a připravil tak první šálek kávy v historii. Vlastnosti nápoje jej natolik udivily, že o kávě vyprávěl ostatním mnichům. Díky kávě mohli zůstat vzhůru a modlit se celou noc. Z kláštera se pak znalost „bohumilého“ nápoje šířila.

Systematicky se káva začala pěstovat až koncem 14. století v jižním Jemenu. Odtud se její obliba rozšířila po celém Arabském poloostrově, zejména díky pravidelným poutím do Mekky a dalších středisek islámského světa, a stala se jedním z běžných nápojů islámské kultury. Se vzestupem Otomanské říše stoupala i její obliba a nezastavila se dodnes.

 

 

Návod k přípravě
Do šálku nasypte 1-2 lžičky (1,7g) rozpustné kávy, zalijte horkou vodou (85 °C) a zamíchejte.
Skladovací podmínky
Skladujte na suchém a tmavém místě.
Název a adresa výrobce
JACOBS DOUWE EGBERTS , Oosterdoksstraat 80 1011 DK Amsterdam The Netherlands
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

100% rozpustná káva.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1058776