0
K pokladně

Čokoládový koláč bez mouky

Čokoládový koláč bez mouky

Délka přípravy

Do dvou hodin

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

300 g Hořká čokoláda
80 g Máslo
180 g Cukr krupice
1 lžička Vanilkový extrakt
3 ks Vejce
50 g Kakao
1 balení Čerstvé maliny

Postup přípravy

1. První přípravy

Předehřejte troubu na 190 stupňů. Vymažte koláčovou formu máslem.

2. Začneme s těstem

Nalámanou čokoládu a máslo ve velké míse dejte na jednu minutu do mikrovlnné trouby. Pak je promíchejte, dokud se čokoláda nerozpustí a směs nebude hladká. Přidejte cukr, sůl a vanilkový extrakt a znovu zamíchejte, aby se spojily.

3. Zpracujeme těsto

Do směsi ruční metlou zašlehejte vejce. Přidejte kakaový prášek a krátce míchejte, dokud se nespojí. Nalijte těsto do vymazané formy a pečte cca 25 minut. Koláč nechte vychladnout. 

4. Připravíme polevu

Mezitím smíchejte čokoládu a smetanu ve středně velké misce vhodné do mikrovlnné trouby a zahřívejte, dokud nebude smetana tak horká, aby se v ní čokoláda rozpustila. 

5. Dáme to dohromady

Čokoládovou polevu rovnoměrně rozetřeme na vychladlý koláč. Před krájením a podáváním nechte polevu několik hodin zatuhnout a pak koláč ozdobte malinami.

6. Více inspirace v klubu Benjamínek

Zajímají vás další recepty pro děti a zároveň chcete ušetřit peníze i čas? Přidejte se do klubu Benjamínek a my vám budeme posílat pravidelnou inspiraci. Navíc dostanete další výhody: členské slevy (nejen) na dětské produkty, dopravu zdarma a možnost získat zpět část ceny každé objednávky formou kreditů. Členství je pro vás zdarma, tak se přihlaste do klubu Benjamínek už dnes.

Nakupte potřebné ingredience

Hořká čokoláda (300 g)

Máslo (80 g)

Cukr krupice (180 g)

Vanilkový extrakt (1lžička)

Vejce (3 ks)

Kakao (50 g)

Čerstvé maliny (1balení)