0
K pokladně

BONITAS BIO Chia semínka

100 g
Běžná cena
47,90 Kč 479,00 Kč/kg

Značka: BONITAS

Země původu:
Bolívie
Popis produktu

Jedná se o drobná semínka rostliny šalvěje hispánské, která pochází z horských oblastí Střední Ameriky.

Chia semínka se od ostatních semínek liší svou neutrální chutí, tudíž je můžete kombinovat s libovolnými mléčnými výrobky, zeleninou, ovocem a přidávat do různých nápojů.

ZAJÍMAVOST
Staří Aztékové používali rostlinu jako cenné platidlo. Význam slova chia lze interpretovat různými způsoby. Chia je mayské označení pro sílu. Jiné historické prameny praví, že název pro semínka šalvěje hispánské vznikl z aztéckého slova chian, které znamená olejnatý.
Chia semínka dokáží na sebe vázat vodu, díky této schopnosti semínka po namočení zvětší svůj objem až 12x.

TIP
Veliké oblibě se těší tzv. chia pudinky, kdy jsou chia semínka přidána do jakékoli tekutiny, např. do džusu nebo rostlinného mléka, a nechají se „nabobtnat“. Tekutina zhoustne a vytvoří se jemná konzistence evokující pudink, kterou si následně podle svých preferencí dozdobíte a ochutíte.

O BONITAS
Parta milovníků chutného jídla se spojila a dnes vede dobře zavedenou značku Bonitas. Značku Bonitas poprvé ukázali světu v roce 2012. Na trh přinesli řadu produktů konzervovaného ovoce a zeleniny. Bonitasu předcházely dlouhodobé zkušenosti s obchodem a potravinami. Ročně navštíví desítky výstav a festivalů. Sledují trendy. Procestovali celý svět a osobně navštívili mnoho dodavatelů. Vybrali jen ty nejlepší. V roce 2014 lehce upravili směr značky a na trh přinesli vynikající řadu Bio výrobků. Samotný název Bonitas pochází z latiny a je odvozen ze slova krása a pochoutka. Firma prosazuje filozofii "můžete jíst očima", výrobky Bonitas proto představují perfektní propojení chuti a krásy.

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě do +25°C a relativní vlhkosti do 70%.
Název a adresa výrobce
King Food Bohemia s.r.o., Husinecká 903/10, Praha - Žižkov 130 00, Česká republika.
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 344 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 344 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Semena šalvěje* (Salvia hispanica), *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství. Výrobek může obsahovat lepek, sezam, ořechy a sóju.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1832 kJ
Energetická hodnota 444 kcal
Tuky 31.4 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 3.8 g
Sacharidy 4.9 g
Z toho cukry 0.8 g
Bílkoviny 21.2 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1008481