0
K pokladně

BONITAS BIO Mandle

100 g
Běžná cena
59,90 Kč 599,00 Kč/kg

Značka: BONITAS

Země původu:
Itálie
Popis produktu

Mandle nám poskytuje stromovitá nebo keřovitá rostlina zvaná mandloň obecná, která může dorůstat až do výšky 12 m. Původ mandloně bychom hledali v severní Africe a Asii.
Největší velmocí mandlí je Kalifornie, odkud pochází většina (kolem 80 %) mandlí. 

Mandle jsou oblíbené pro svou jemnou sladkou chuť. Mandle lze konzumovat i s jejich hnědou tenkou slupkou, pokud chceme jemnější a sladší chuť,  je nutné jejich oloupání. Mandle krátce spaříme a pomocí prstů odstraníme slupku.

POUŽITÍ
Zkuste si vyrobit mandlový krém. Stačí když rozmixujete namočené mandle s kokosovým olejem. Mandle jsou spolu se sušenými datlemi mimořádně oblíbené jako základ korpusů pro RAW dezerty. Zkuste si vyrobit vlastní mandlové mléko. Hrnek mandlí namočte do vody na několik hodin a následně rozmixujte s 2 hrnky vody. Mandle neslouží jen jako potravina, ale využívají se i v kosmetickém průmyslu. Získává se z nich za studena lisovaný olej, který se pak přidává do kosmetických výrobků, například krémů.

 V cukrářství se s mandlemi nejen zdobí, ale vyrábí se z nich také typický marcipán.

O BONITAS
Parta milovníků chutného jídla se spojila a dnes vede dobře zavedenou značku Bonitas. Značku Bonitas poprvé ukázali světu v roce 2012. Na trh přinesli řadu produktů konzervovaného ovoce a zeleniny. Bonitasu předcházely dlouhodobé zkušenosti s obchodem a potravinami. Ročně navštíví desítky výstav a festivalů. Sledují trendy. Procestovali celý svět a osobně navštívili mnoho dodavatelů. Vybrali jen ty nejlepší. V roce 2014 lehce upravili směr značky a na trh přinesli vynikající řadu Bio výrobků. Samotný název Bonitas pochází z latiny a je odvozen ze slova krása a pochoutka. Firma prosazuje filozofii "můžete jíst očima", výrobky Bonitas proto představují perfektní propojení chuti a krásy.

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě do +25°C a relativní vlhkosti do 70%.
Název a adresa výrobce
King Food Bohemia s.r.o., Husinecká 903/10, Praha - Žižkov 130 00
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 261 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 193 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Bio mandle jádra*, *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství. Výrobek může obsahovat lepek, sezam, ořechy a sóju.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 2728 kJ
Energetická hodnota 659 kcal
Tuky 55.8 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 3.7 g
Sacharidy 21.55 g
Z toho cukry 3.8 g
Bílkoviny 21.15 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1008477