0
K pokladně

BONITAS BIO Quinoa

300 g
Běžná cena
59,90 Kč 199,67 Kč/kg

Značka: BONITAS

Země původu:
Peru
Popis produktu

Známá také jako merlík čilský je quinoa. 

Přibližně před 5000 lety ho domestikovali staří Inkové. V současné době tuto plodinu pro její vysokou nutriční hodnotu zařadila agentura NASA na seznam potravin vhodných pro zařazení do vesmírného programu. Předpokládají, že by mohla vyřešit problém toho, jak vyživovat astronauty i při dlouhých kosmických letech.

NÁVOD K PŘÍPRAVĚ 
Semena propláchněte, zalijte vodou v poměru 1:2 (quinoa : voda) a vařte po dobu cca 14 - 18 minut.

O BONITAS
Parta milovníků chutného jídla se spojila a dnes vede dobře zavedenou značku Bonitas. Značku Bonitas poprvé ukázali světu v roce 2012. Na trh přinesli řadu produktů konzervovaného ovoce a zeleniny. Bonitasu předcházely dlouhodobé zkušenosti s obchodem a potravinami. Ročně navštíví desítky výstav a festivalů. Sledují trendy. Procestovali celý svět a osobně navštívili mnoho dodavatelů. Vybrali jen ty nejlepší. V roce 2014 lehce upravili směr značky a na trh přinesli vynikající řadu Bio výrobků. Samotný název Bonitas pochází z latiny a je odvozen ze slova krása a pochoutka. Firma prosazuje filozofii "můžete jíst očima", výrobky Bonitas proto představují perfektní propojení chuti a krásy.

V současné chvíli probíhá změna vizuálu u tohoto výrobku. Zboží vám bude dodáno dle aktuální skladové zásoby.

 

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě do +25°C a relativní vlhkosti do 70%.
Název a adresa výrobce
King Food Bohemia s.r.o., Husinecká 903/10, Praha - Žižkov 130 00, Česká republika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Bio semeno quinoa*,*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství. Výrobek může obsahovat lepek, sezam, ořechy a sóju.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1494 kJ
Energetická hodnota 354 kcal
Tuky 6 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 2 g
Sacharidy 64.16 g
Z toho cukry 1.8 g
Bílkoviny 14.2 g
Sůl 0.01 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1008475