0
K pokladně

Cafédirect Lively mletá káva s tóny karamelu

227 g

Nakupte více za méně

Běžná cena
179,90 Kč 792,51 Kč/kg

Značka: Cafédirect

Země původu:
Jižní Afrika
Zákonný název
Lively mletá káva s tóny karamelu 227g
Popis produktu

Cafédirect Lively mletá káva s tóny karamelu

Chuť: Sametová bohatá mletá káva s tóny karamelu a lehkým nádechem čokolády a pomeranče. Tóny kávy jsou dány charakteristickým minerálním složením podloží, na kterém rostlina vyrůstá. 

Síla pražení: 4/5

Nadmořský výška pěstování: vysokohorská káva ( nad 2200 m.n.m)

Podíl Fairtrade: 100%

Návod na přípravu

Doporučujeme minimálně jednu vrchovatou lžičku kávy na jeden  šálek. Káva je vhodná pro přípravu v kafetieru a filtru.  Možné použít i do automatického pákového presovače. 

O značce

Proč si vybrat značku Cafédirect?  Společnost Cafédirect vznikla v roce 1989 jako první společnost prodávající Fairtrade produkty na britském trhu. Spolupracuje se 40 zemědělskými družstvy ve 14 zemích. 50% zisků společnosti se vrací družstvům. Všechny produkty společnosti mají Fairtrade certifikaci. Cafédirect nejen že podporuje spravedlivý obchod, ale také pomáhá místním farmářům financovat rozvoj farem, jejich management a udržitelnost. Díky tomu si můžete vychutnat ten nejkvalitnější šálek kávy.

O výrobci

Kávy značky Cafédirect jsou baleny v ochranné atmosféře za pomoci dusíku, který z balení vytěsní kyslík a zamezí tak nežádoucí oxidaci kávy. Dusík nemá žádný vliv na chuť kávy. Díky ochranné atmosféře je zachována maximální kvalita, vzhled a aroma kávy. Tento proces pomáhá uchovat vynikající čerstvost kávy po delší dobu.

Kávu skladujte v suchu. Po otevření zamezte přístupu vzduchu.

Podpora mladých pěstitelů
Koupí této vynikající kávy Cafédirect podpoříte konkrétní projekt THRIVE, jehož cílem je podpora mladých pěstitelů kávy.

Výzvy spojené s vyděláváním na živobytí jako drobný pěstitel kávy vedou k tomu, že mladí lidé jsou přitahováni lépe placenými zaměstnáními v městských oblastech. Cafédirect spolupracuje s organizací Producers Direct, která je vedena farmáři a investuje do řady iniciativ, které podporují další generaci kávových podnikatelů. Díky projektům, jako je tento, dochází k oživení odvětví produkce kávy, které je tak více atraktivním a udržitelným způsobem obživy pro novou generaci farmářů. Díky tomu se zlepšují vyhlídky celých ekonomik rozvojových zemí, které se spoléhají na drobné farmáře. A co je důležité, mladí lidé mohou naplno využít svůj potenciál.

Vychutnejte si tuto kávu s vědomím, že vytváříte životaschopnou budoucnost pro mladé lidi a jejich komunity.

„Díky průběžným školením nyní mohu svou rodinu učit, jak vyrábět tu nejlepší kávu, abychom vždy zásobovali družstva kvalitní kávou a dostávali za ni vyšší cenu.“ EMELY JOHANY GUERRERO GARCÍA, 17 let, ZÁKLADNA RINCONADA DISTRITO DE COIPA SAN IGNACIO

Jak to funguje?

Cafédirect sdílí své zisky s neziskovou organizací Producers Direct, která zlepšuje míru zapojení mladých lidí do zemědělství a celkově vyšší prestiž odvětví:

• Podpora různých pracovních příležitostí od zemědělství a prodeje až po pozice logistických a digitálních specialistů.

• Školení mladých lidí, aby podporovali zemědělce různými způsoby, včetně používání aplikace Farm Direct, která jim pomáhá prodávat přebytečné produkty, sledovat jejich rozpočty a získat přístup ke školení a informacím.

• Poskytování nízkoúročených půjček, ke kterým tradičně mladí lidé v zemědělství nemají přístup a investování do zemědělských podniků vedených mladými lidmi.

• Stipendia na podporu mladých lidí

Proč si vybrat značku Cafédirect?

Společnost Cafédirect vznikla v roce 1989 jako první společnost prodávající Fairtrade produkty na britském trhu. Spolupracuje se 40 zemědělskými družstvy ve 14 zemích. 50% zisků společnosti se vrací družstvům. Všechny produkty společnosti mají Fairtrade certifikaci. Cafédirect nejen že podporuje spravedlivý obchod, ale také pomáhá místním farmářům financovat rozvoj farem, jejich management a udržitelnost. Díky tomu si můžete vychutnat ten nejkvalitnější šálek kávy.

Adresa dodavatele
Fair Made s.r.o., Holečkova 777/39, 150 00 Praha, Česká republika
Skladovací podmínky
Kávu skladujte v suchu. Po otevření zamezte přístupu vzduchu.
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 158 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 158 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Směs Arabiky (90%) a Robusty (10%). Suroviny nejsou geneticky modifikovány. 

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1077269