0
K pokladně

Olma Dobré Mléko Čerstvé polotučné (1,5%)

1 l
Běžná cena
31,90 Kč 31,90 Kč/l

Značka: Olma

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Polotučné mléko z Olmy je nejprodávanějším čerstvým mlékem u nás. Vyniká jedinečnou přírodní chutí, kterou dosahujeme unikátní šetrnou technologií. Mléko není trápeno dlouhou pasterací a tak jsou v něm zachovány veškeré nutriční a chuťové vlastnosti. Vyrábíme ho ze syrového mléka, které pochází výhradně od regionálních farmářů z Moravy. 100 ml mléka je zdrojem 120 mg snadno vstřebatelného vápníku, což představuje 15 % denní doporučené dávky tohoto minerálu.  

O výrobci

Zpracování mléka má v oblasti Olomoucka, Prostějovska a Přerovska bohatou tradici, která se datuje již od konce 19. Století. Záměr vybudování velké moderní mlékárny v Olomouci, s denní kapacitou 400 tisíc litrů mléka, byl realizován po roce 1965. Název OLMA vznikl ze dvou počátečních písmen měst Olomouc a Martinov, protože podnikové ředitelství národního podniku Severomoravské mlékárny, jehož byla OLMA součástí, se nacházelo právě v Martinově.

 

 

Výrobce

OLMA a.s., Pavelkova 597/18, 779 00 Olomouc, Holice,

Skladovací podmínky
Uchovejte při teplotě od +2 do +8°C. Po otevření ihned spotřebujte.
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 11 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 9 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Mléko, nejméně 1,5 % tuku.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 188 kJ
Energetická hodnota 45 kcal
Tuky 1.5 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 0.9 g
Sacharidy 4.6 g
Z toho cukry 4.6 g
Bílkoviny 3.2 g
Sůl 0.1 g

Alergeny

Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1007171